Müzik

Utku Barış Andaç Kendi Çaldı, Kendi Çekti, Kendi Kurguladı

Türkiye’nin genç ve yetenekli keman sanatçılarından Utku Barış Andaç, sürpriz bir projeye daha imza atıyor.

Utku Barış Andaç’tan Paramparça Keman Cover’ı

Avrupa Müzik markasıyla yayınlanan yeni single’ında Teoman’ın Paramparça eserini virtüözite ve elektronik müzikle buluşturan Utku Barış Andaç, klasik müzikle rock müzik severleri aynı anda hitap etmeyi hedefliyor. Yeni versiyonun tüm keman düzenlemeleri sanatçıya ait.

Kendi Çaldı, Kendi Çekti, Kendi Kurguladı

Şarkının klibini kendi çeken ve yönetmenliğini üstlenen Utku Barış Andaç, klibin kurgusunu da kendi üstlendi. Yapımı 1775’e yılına ait olan tarihi St. Piere Han’ın çok özel dokusuyla parçalanmış bir aşk hikayesinin anlatıldığı klipte Utku Barış Andaç, hem kamera önünde hem de kamera arkasında çalıştı.

Klasik müziğin kitlelerce tanınması ve sevilmesi adına, popüler eserlerin keman versiyonlarını kendi yaptığı yaylı düzenlemeleri ve rock/elektronik alt yapılar eşliğinde dinleyiciyle buluşturan Andaç, daha önce de maNga’nın “Bir Kadın Çizeceksin” şarkısını J.S.Bach’ın, Toccata & Fugue eseriyle birleştirdiği keman cover’ıyla büyük beğeni almıştı.

Utku Barış Andaç’ın “PARAMPARÇA” isimli keman cover çalışmasını 20 Aralık Cuma günü itibariyle tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Yorum Yap