Sağlık

Ultrasonik Burun Estetiğini Doç. Dr. Süleyman Taş Anlattı

Piezo burun estetiği olarak da adlandırılan ultrasonik rinoplasti ile mikromotor rinoplasti, burun estetiği olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

En Yeni Müzikler

Piezo burun estetiği olarak da adlandırılan ultrasonik rinoplasti ile mikromotor rinoplasti, burun estetiği olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo burun ameliyatı ile ilgili bilgi vermeye bu kavramın ne olduğunu anlatmak ile başlayabiliriz. Piezo cerrahi burun estetiği, ameliyat esnasında burun kemiklerinin çekiç ve kesici ile kırılması sürecinde motor sistemlerinin kullanıldığı, böylelikle burun kemiklerinin görülerek milimetrik ölçümler yapılabildiği ve ameliyat sonrası şişlik ile morarma problemlerinin minimum seviyede olduğu bir yöntemdir. Ultrasonic burun estetiğinde kemik kesme ve şekillendirme motor sistemleri ile yapıldığından, burun kemikleri detaylı olarak görülebilir ve milimetrik ölçümlerle kesim yapılabilir. Bu sayede burun kemikleri arasında kalan kılcal damarlara ve dokulara zarar gelmediğinden, birçok kişinin korkulu rüyası olan şişlik ve morluklar neredeyse hiç ortaya çıkmaz. Öte yandan piezo ultrasonic teknik ile kemiklerin daha kontrollü bir şekilde kesilebilmesi, hedeflenen burun yapısına ulaşılmasında büyük fayda sağlıyor.

Ultrasonik piezo burun estetiğinin ne olduğu hakkında verdiğimiz bilgiyi toparlayacak olursak; piezo burun ameliyatı, ameliyatın daha verimli geçmesini sağlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji ile yapılan ameliyatlarda ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir. Bu teknoloji ile yapılan ameliyatlarda kullanılan teknolojinin doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur. Bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Dolayısıyla piezo burun estetiği yaptıranlar, daha konforlu ve rahat bir burun ameliyatı süreci geçirmiş olurlar.

Ultrasonik Rinoplasti Nasıl Yapılır?

‘Piezo rinoplasti nedir?’sorusunun yanıtını vermemizin ardından, piezo cerrahisi ile burun estetiğinin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgilere de geçebiliriz. Ultrasonik rinoplasti ameliyatı, lokal anesteziyle uygulanabileceği gibi genel anesteziyle de yapılabilmektedir. Ortalama olarak 1,5-2 saat kadar süren piezo burun estetiği ameliyatında burnun doğal yapısında yer alan yumuşak dokulara, sinirlere, damarlara ve mukozaya zarar gelmeyecek şekilde bir yol izlenir. Burun kemiğinde geniş kırıklar oluşmadığı ve enfeksiyon oluşturmadığı için ameliyat kaynaklı aşırı kanama ya da ağrı beklenmez. Piezo burun cerrahisinde kullanılan cihaz sayesinde estetik doktoru daha hassas ve kolay bir çalışma ortamı yakalar. Ultrasonik güç jeneratörleri, elektronik modül, el aleti ve uçları ile cerraha esneklik sağlarken hastaya da daha az hasarla daha hızlı ve kolay iyileşme süreci sağlar. Dolayısıyla piezo ile burun ameliyatı hem estetik doktoru hem de hasta açısından birçok avantaja sahiptir. Bu yüzden piezo rinoplasti ameliyatı olanlar, özellikle istedikleri burun yapısını elde etme ve ödemleri atma konusunda oldukça avantajlıdırlar.

Ultrasonik Burun Ameliyatının Avantajları

Piezo tekniği burun ameliyatının nasıl yapıldığı ile ilgili genel hatlarıyla bilgi vermemizin ardından, bu ameliyat tekniğinin getirdiği başlıca avantajları da sıralayabiliriz:

  • Yumuşak doku travması azaldığından neredeyse hiç ödem, komplikasyon oluşmaz.
  • Kontrollü bir şekilde yapılabilen müdaheleler sayesinde, adeta kalemle çizilmişçesine bir burun yapısı oluşur.
  • Daha estetik bir burun sırtı ve burun ucu geçişi oluşmasına yardımcı olur.
  • Mikromotor sistemler ile çalışıldığından kontrol dışı kemik kırıkları önlenir.
  • Burun ameliyatında piezo yöntemi ile ameliyat olanlarda, ameliyat sonrası iyileşme süreci daha az sancılı ve çok daha hızlı olur.
  • Kanamayı minimum seviyeye indirmektedir.

Piezo Rinoplasti Fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Piezo cerrahisi fiyatını etkileyen faktörler arasında burun ameliyatının kapsamını, burun ameliyatının yapılacağı hastaneyi, burun estetiği yapan doktorun alanındaki başarısı gibi faktörler yer almaktadır.

Ultrasonik Burun Estetiğini, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Doç.Dr.Süleyman Taş anlattı, konu hakkında daha detaylı bilgi için:

https://www.suleymantas.com.tr/ultrasonik-rinoplasti-nasil-yapilir/

https://www.suleymantas.com.tr/burun-estetigi/

https://drsuleymantas.com/rhinoplasty/

https://drsuleymantas.com/before-after-gallery/

https://en.suleymantas.com.tr

https://www.tasklinik.com

https://www.nosejobturkey.org

https://www.tashairclinic.com

Konu hakkındaki açıklama videosu için; https://www.suleymantas.com.tr/video/#gallery-32

Yorum Yap