Gündem

Ücretsiz Maske Alımı Başvurusu E-Devlet’te Başladı

Son Dakika Haberi: E-Devlet ve ePttAVM bedava adrese teslim maske nasıl alınır?

En Yeni Müzikler

ePttAVM ücretsiz maske başvuruları nasıl yapılır? Son dönemde etkilerini arttıran corona virüsü salgını nedeniyle geçtiğimiz günlerde market ve Pazar yerlerinde maske takma zorunluluğu getirilmişti. Bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla ‘PTT ücretsiz maske dağıtımı’ yapılmaya başlandı. EpttAVM üzerinden yapılacak başvurular ile 20-65 yaş arası kişilere verilen maskeler, dün akşam vatandaşların yoğun talebi ile karşılaştı. Yaşanan bu yoğunluk nedeniyle sitenin kilitlenmesi ise alternatif bir çözüm olan E Devleti beraberinde getirdi. ePttAVM maske başvuruları E-Devlet üzerinden yapılacak! Peki, E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Haberimizin içerisinden Sağlık Bakanlığı ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili detayları bulabilir, e-devlet PTT ücretsiz maske talebi ile ilgili son dakika ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı almış oldukları ortak karar doğrultusunda ePttAVM üzerinden 20-65 yaş arasında vatandaşlara ücretsiz maske temini yapılacağını son dakika olarak açıklamışlardı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine milyonlarca vatandaş ePttAVM sitesine giriş yaparak, başvurularını gerçekleştirmek istedi. Ancak yaşanan bu yoğunluk sitenin kilitlenmesine neden oldu. Yoğun talep üzerine, daha sağlıklı hizmet verilmesi için ePttAVM maske dağıtımı artık e-Devlet üzerinden yürütülecek. Peki, E Devlet ve ePttAVM ücretsiz maske alımı nasıl yapılacak? PTT ücretsiz maske dağıtımı ve talebi ile ilgili son dakika ayrıntılarını haberimizin içerisinden bulabilirsiniz…

E-DEVLET PTT ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMI, TALEBİ VE BAŞVURUSU

Market ve pazar yerlerinde maske takmanın zorunda hale getirilmesi ardından vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağı açıklandı. Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak.

EPTTAVM MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? PTT ONLİNE MASKE BAŞVURUSU

Ücretsiz maske başvurusu dün akşam itibariyle EPTTAVM üzerinden açılmıştı. Ancak yaşanan yoğunluk üzerine daha sağlıklı bir hizmet alınabilmesi amacıyla başvuruların ve dağıtımların E-Devlet üzerinden yapılması kararlaştırıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI E DEVLET ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Haberimizin içerisinden konuyla ilgili ayrıntılara ulaşabilir, son dakika açıklamalarını bulabilirsiniz.

ePttAVM’de yapılan yeni duyuruya göre, E-Devlet üzerinden başvuru formunu dolduran her vatandaş, 5 Adet 3 Katlı Cerrahi Maske temin edebilecek ve karşılığında hiçbir bedel ödemeyecek.

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

İşte, ücretsiz maske için adım adım yapılması gerekenler…

E-DEVLET ÜCRETSİZ CORONA VİRÜS MASKESİ

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda e-Devlet üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak.

ePttAVM internet sitesinde yapılan yeni açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli Vatandaşlarımız,

Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz.

Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Yorum Yap