Magazin

Türk Oyuncu Doğukan Erdem Kutlu Orta Asya’yı Fethetti

Türkler tüm dünyaya yayılmaya Orta Asya’dan başlamış olsalar da, yüzyıllar sonra doğdukları toprakları yeniden fethetti. Nasıl mı?…

En Yeni Müzikler

Yıllar önce muhabir olarak adım attığı televizyon dünyasına daha sonra yapımcı olarak hizmet eden ve yıllar yılı, kendi hazırladığı programları sunan Doğukan Erdem Kutlu, oyunculuğa da el attı ve önce “Kehribar” ardından da “Kalbimdeki Deniz” isimli dizilerde boy gösterdi. Şimdilerde ise oyuncu olarak, Orta Asya’daki gururumuz oldu.

Senaryosu Özbekistan’ın önemli senaristlerinden biri olan Feruza Fattohova tarafından yazılan “Keskin Nişancı” isimli filmde, “Al Adiy” karakterine hayat veren Türk oyuncu Doğukan Erdem Kutlu, Türkiye’yi Orta Asya’da temsil eden ilk Türk oyuncu olarak tarihe geçti. Filmin yönetmenliğini Ozod Shams üstlenirken, Ruslan Mirzayev prodüktör olarak filme imza attı. Anvar Adlov ise aksiyon sahneleriyle dolu “Keskin Nişancı” filminin kameramanlığını üstlendi.

FİLM OLDUKÇA DİKKAT ÇEKTİ

Keskin Nişancı filmi, Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilk projelerden biri olarak da dikkat çekti. Uluğbek Qodirov, Matyoqub Matchonov gibi oyuncuların yer aldığı filmde Türk oyuncu Doğukan Erdem Kutlu’nun yer alması, sinema eleştirmenlerini de mutlu etti ve oyuncunun “Türkiye adına büyük başarısı” olarak değerlendirildi.

Keskin Nişancı filminin galası Mart ayı başında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te binlerce kişinin katılımıyla, özel bir salonda yapıldı ve Doğukan Erdem Kutlu da galada hazır bulundu. 2 gün kaldığı Taşkent’te Doğukan Erdem Kutlu, yoğun ilgiyle karşılandı ve Türk oyuncu, binlerce kişiyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Filmde, yüzyılımızın en büyük sorunlarından biri olan terör hareketlerine, Türkiye ve Özbekistan polisleri tarafından vurulan büyük darbe işleniyor.

Yorum Yap