Müzik

”Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları 2” Fenomen ve Rekortmen Albümün İkincisi Geldi

Tuna Kiremitçi’nin ilki 2017’de yayınlanan ve hem şarkıları hem de yayınlanış biçimiyle büyük ilgi görüp fenomene dönüşen “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünün ikincisi 3 Mayıs Cuma Günü Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı.

Çıkış şarkısı Zara düeti: Bana Bir Düş Borçlusun

Kiremitçi bu albümde de 10 bestesini farklı kuşaklardan 10 kadın solistle seslendiriyor. Yıldız Tilbe, ‘Gelse De Ayrılık’ düetiyle yine konuklar arasında. Ataol Behramoğlu’nun şiiri olan ‘Neresi Olmalı’ dışında sözlerin hepsi Tuna Kiremitçi’ye ait. Her ay tekli olarak yayınlanan klipler milyonlarca dinleyicinin beğenisi şimdiden kazandı.

Diğer konuk solistlerse Eda Baba, Gözde Öney, Ece Mumay, Esin İris, Elis Dubaz, Tuvana Türkay, Zara, Melisa Karakurt ve Dilhan Şeşen… Albüm akustik poptan caza, Balkan müziğinden indie rock’a farklı türler arasında dans ediyor. Günümüz insanına ayna tutan şiirsel sözleriyle adeta olgun bir şehir ozanının seyir defteri.

Tuna Kiremitçi ve Pasaj&Garaj Müzik bu albümün şarkılarını da ilkinde olduğu gibi her ay sırayla tekli olarak yayınladı. Her şarkıya sade ve samimi, müziği öne çıkaran performans klipleri eşlik etti. Müzik sektörümüze getirdikleri bu yeni yayıncılık tarzını artık başka sanatçılar da takip ediyor.

Albümün mutfağında da ilk albümdeki gibi Daniska grubu üyelerine rastlıyoruz. Düzenlemeler Hüseyin Çebişçi, Efe Demiryoğuran ve Deniz Bayrak imzalı. HaremS Stüdyo’larında yapılan kayıtların mastering çalışmaları Evren Arkman’a ait.

Söz ve müzikleri, hem de doğal ve samimi ruhuyla “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları II” albümü de ilki gibi bir başucu klasiğine dönüşmeye şimdiden aday.

Yorum Yap