Müzik

Şarkıcı Cem Belevi’den Büyük İsyan! Adaleti Yok

Cem Belevi, Rap şarkıcısı Tetik ile birlikte ‘Adaleti Yok’ şarkısına düet yaparak, müzikal kimliği ile daha da öne çıkmaya hazırlanıyor.

Hit olan bir çok şarkısının söz ve müziğinde imzası olan Cem Belevi, Rap şarkıcısı Tetik ile birlikte ‘Adaleti Yok’ şarkısına düet yaparak, müzikal kimliği ile daha da öne çıkmaya hazırlanıyor.

Tüm dünyada yaşanan haksızlıklara ve adaletsizliklere duyarsız kalmayan Cem Belevi, yeni şarkısı ile adaletsizliğe isyanını kendi müzikal kimliği ile gösteriyor. Belevi ‘Kadın cinayetleri, minicik masum çocuklara yapılan insanlık dışı muameleler, hayvanlara karşı insanların vahşi yaklaşımları ve doğanın tüm dengesini kendi ellerimizle bozmamız konularına toplu bir isyanımdır bu şarkı. Rap isyan dilini çok iyi anlatan bir müzik türü. Ben de tüm duygularımı ve üzüntülerimi bu lisanla müzikseverlere aktarmak istedim’ diyerek, yeni şarkısının ortaya çıkış hikayesini anlatıyor. Rap sanatçısı Tetik ile birlikte de tüm bu ortak hassasiyet çerçevesinde buluştuklarının mesajı için bir araya geldiklerinin altını çizen Belevi, müzikal kariyerinde bu şarkının kendisi için hep çok özel kalacağını söylüyor.

Taşplak etiketi ile tüm müzik platformlarında bugünden itibaren yerini alan ‘Adaleti Yok’ şarkısı, yayınlandığı ilk andan itibaren büyük bir beğeni ile karşılandı. Sözlerini Tetik ile birlikte yazan Cem Belevi’nin yeni şarkısı ‘Adaleti Yok’ un beste ve düzenlemesinde Osman Taşdaş imzası bulunuyor.

ADALETİ YOK

Vursunlar canımı ciğerimi kurşunlar

Kazsınlar kalbimi o çukura koysunlar

İhaneti yaktı merhametin eli kolu bağlı

Adaleti yok Dünyanın

masumun elleri kanlı

Bir sabah ki doğmayan

Güneş var ışık saçmayan

Sağımı solumu canımı kanımı

dilimi dinimi takmayan

Yer yerinden oynadı

Kimseler mi duymadı

Bin kez öldüm halbuki

Bir selam okunmadı

Yak, kavur külümü al savur

Kanım yerde kalmadı, Ruhumda şad olur

Kahpelerle dışarılarda

Yaşamamak gurur

Burada ölmüşüm ne ki

Bu Doğduğum yer çukur

Ecel koptu Ezelden Kaçamadım bu kafesten

Varımı yoğumu elimi kolumu

tenimi yerimi zapteden

Öfkem büyük dinmiyor Kader içime sinmiyor

Yaralar derin geçmiş peşimi hiç bırakmıyor

Vur sonra dur belki son bulur

Bitmeyen mücadele tüm hevesi soldurur

Hatalar gelir kapını çalar hayat son bulur

Burada ölmüşüm ne ki

Bu Doğduğum yer çukur

Yorum Yap