Magazin

Oben Budak Kapanan Kral TV’yi Eleştirdi

Yazar ve DJ Oben Budak, yeni kitabı “Ben De Seni Sevmiyorum”un çıkışı öncesinde GZone dergisine Aytekin Yalçın’ın fotoğrafları eşliğinde röportaj verdi.

En Yeni Müzikler

Yazar ve DJ Oben Budak, yeni kitabı “Ben De Seni Sevmiyorum”un çıkışı öncesinde GZone dergisine Aytekin Yalçın’ın fotoğrafları eşliğinde röportaj verdi.

Oben Budak, bir zamanlar VJ olarak bünyesinde yer aldığı Kral TV’nin kapanmasını değerlendirdi ve o dönemden bu döneme kadar yapılan hataların altını çizdi.

İşte bu röportajdan bir bölüm:

Kral TV’nin kapanması hakkında ne hissediyorsun? Senin zamanındaki Kral Tv ile son 10 yıldaki Kral TV arasında büyük farklar var. O zamanki deneyimini ve bu kanalın son dönemlerini değerlendirmeni istesek?

VJ olduğum dönemde Kral tekeldi. O kadar çok izleniyorduk ki, reyting sıralamasında ilk 10’a girdiğim günleri bilirim. Müziğe çok şey kattı ama yeniliklere açık olmaması nedeniyle zamanın gerisinde kaldı tabii ki. O dönemki patronların arkadaşıysan ödül alıyordun, klibin daha çok çalınıyordu falan. Bir keresinde Sezen Aksu törene gelmedi diye ödülünü alıp Yonca Evcimik’e verdiler, düşünsene sistemin çarpıklığını. Günümüzde hala böyle yayınlar var, arkadaşına ödül verip komik duruma düşenler 2019’a gelindiğinde de yaşıyor valla, kurtulamadık.

Müzik kanalları müziği değil de isimleri destekledi öyle mi?

Tek suçlu müzik kanalları değil aslında. Türkiye’deki müzik şirketlerinin başında esnaf zihniyetli patronlar bulunmakta. Müzikten anladıkları tek şey; bu satar-bu satmaz! Yeni ama güzel olanı keşfetme gibi bir durumları yok ama tıpkısının lacivertinden onlarca kopya üretmeyi iyi biliyorlar. Yenilemiyorlar kendilerini. Sırf kral da değil, Powertürk diye bir televizyon hala var mı bilmiyorum ama en son rap şarkıları çalmıyordu, akıllarını yitirmiş olmalılar. Ezhel, Şehinşah yeni nesli ele geçirmişken sen onlara kucak açmıyorsan git kendine süpermarket aç, paranı oradan kazan. Müzik kanalı dediğin şey müziğe destek vermeli.

Yorum Yap