Müzik

Nilay Öncüloğlu Yeni Çalışması ”Teferruat” ile Tüm Dijital Platformlarda Yerini Aldı

Sözü ve müziği CEM ajans’ın ünlü yorumcusu Nilay Öncüloğlu’na, aranjesi Selim Gülgören‘e ait olan “Teferruat” Seyhan Müzik ve By Sg record müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

En Yeni Müzikler

DİZİ MÜZİKLERİYLE TANIYORDUK ŞİMDİYSE TEFERRUAT İLE BİZLERLE

Milyonlarca müzikseveri bir araya getirecek bu muhteşem “teklinin” klibi Safa Gülsoy ve Oktay Bingöl yönetmenliğinde, Beykoz kundura platolarında yaklaşık 23 saat süren bir çalışmayla tamamlandı. Birçok ünlü ismin vokalliğini yapan ve konservatuar eğitimi alan Nilay Öncüloğlu, aynı zamanda birçok diziye yapmış olduğu şarkılarla da gönüllerde taht kurdu.

Nilay Öncüloğlu kimdir? Biraz Kendinizden Bahseder misiniz?

Öncelikle böyle bir fırsat verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Nilay Öncüloğlu’nun kim olduğuna gelince, 5 yaşında oyuncak bir piyanoda duyduğu tüm reklam müziklerini çalmaya başlayarak ailesi tarafından keşfedilmiş ve sonrasında tüm hayatını müziğe adamış biriyim. İlkokuldan sonra İTÜ Devlet Konservatuarında müzik eğitimi aldım. Kanun çalıyorum. 17 yaşından itibaren birçok ünlü sanatçıya albüm ve sahnelerinde backvocal yaptım.

İlk solo çalışmam sözleri Günay Çoban’a, müziği Cahit Berkay’a ait, baş rollerini Kerem Alışık ve Aydan Şener’in paylaştığı 2000 yılında yayınlanan “Hicran” dizisinin jenerik müziği. Sonrasında yine müziği Cahit Berkay’ a ait “Şeytanın Gözyaşları” isimli dizinin jenerik müziği. Ve tüm bunları yaparken bu süreçte kendimde keşfettiğim söz ve müzik yazarlığı ile müzikte başka bir boyuta geçmiş oldum.

Son olarak “Paramparça” dizisinde söz ve müziği Gökhan Tepe’ye ait “Annem”, söz ve müziği bana ait “Veda”, sözleri bana, müziği Ayşe Önder’e ait “Sırça Köşk” ve söz ve müziği Hüseyin Boncuk’a ait, İrem Derici’den dinlediğimiz “Kalbimin Tek Sahibine” şarkılarını seslendirdim. Sevgili arkadaşım Ensar Cantürk’ün çıkış şarkısı “Oldu Canım” şarkısının sözü ve müziği bana ait. İlk single çalışmam olan, söz ve müziği bana ait “Teferruat” şarkım ile tüm müzik sevenlerin karşısındayım ve çok heyecanlıyım.

Yorum Yap