Müzik

Kaos Köksal’a ilk Single’ı Bugün Ölemem’de Kalben Eşlik Ediyor

Unutulmaz bir aşktan kalan yaraların dans ederek kapanmayacağını, bir zamanlar olduğumuz genç ve hayalperest halimizin geri gelmeyeceğini, kırık kalbimizin bir şarkıyla gülümsemeyeceğini nerden biliyoruz?

Unutulmaz bir aşktan kalan yaraların dans ederek kapanmayacağını, bir zamanlar olduğumuz genç ve hayalperest halimizin geri gelmeyeceğini, kırık kalbimizin bir şarkıyla gülümsemeyeceğini nerden biliyoruz? ”Bugün Ölemem” istemsizce dans ettiriyor, keyiflendiriyor ve insana hayattan tek başına tat aldığını hatırlatıyor.

Doksanların MTV kuşağından gelen, Batı Avrupa müziğiyle Britanya Rock atmosferini bir araya getirip Türk müziğinin alaturkasıyla harmanlayan Kaos Köksal sevdiği tüm müzisyenlere, geçmişe ve geleceğe Bugün Ölemem ile merhaba diyor.

Synth-pop, future-bass füzyonu olarak tanımladığı tarzını Tuhaf Yerlerden Döndüm albümüyle ortaya koymaya hazırlanan Kaos Köksal’ın albümünü müjdeleyen ilk teklisinde ona besteci, müzisyen Kalben eşlik ediyor. Ozan Çanak prodüktörlüğünde, Tantana Stüdyoları’nda kaydedilen şarkı Garaj Müzik etiketiyle yayında.

BUGÜN ÖLEMEM

Gel bebeğim, ben zaten seninim
Seni yıllarca saran eski serserinim
Yine günler geçiyor ölümcül bir hevesle
Yine güller açıyor, bahçen yanıyor bilirim

Görmediler, Bir de bana kör dediler
Niye anlatmadım hiç? Zaten bilemezler
Aklına düşerse bunu yok sayma sakın
Seni aldatmadım hiç, aldatmadın hiç beni

Günleri geceleri saydım teker teker
Ne fark eder?
Şimdi buradasın işte, karşımda öylece

Bugün ölemem ben
Kendime de ayıp
Biraz ışık açsa
Penceresi kayıp
Geri dönüş olsa
Kendime döneceğim
Geri dönemem ben
Bugün ölemem ben

Kimdir?

1988 İstanbul doğumlu müzisyen, besteci ve şarkı yazarı Kaos Köksal, kendi müzik tarzını ”90’lar estetiğine bulanmış bir synth-pop, future-bass füzyonu’’ olarak tanımlıyor.

Kaos Köksal, 90’ların MTV kuşağından geliyor. Ailesinden geleneksel Batı Avrupa hafif müziği dinleyerek yetişmiş, gençliğinde Britanyalı Rock gruplarıyla besteciliğe heveslenmiş ve nihayetinde İstanbul alaturkasıyla müziğini harmanlamış.

Kaos, geçtiğimiz senelerde farklı orkestralarla birçok festival ve konserde sahne aldı. Temmuz 2018’de ilk solo albümü ‘’Tuhaf Yerlerden Döndüm’’ kayıtlarına başladı.

Albümünden hemen önce Kaos’un ilk solo projesi ’Bugün Ölemem’, Ozan Çanak prodüktörlüğünde, Tantana Stüdyoları’nda kaydedildi. Kayıtlarda Kaos’a vokalleriyle besteci ve müzisyen Kalben eşlik etti.

Kaos Köksal, bu sıralar 2019 yazında çıkartacağı ilk albümü ”Tuhaf Yerlerden Döndüm” kayıtlarına devam ediyor.

Yorum Yap