Kültür&Sanat

Joker Filmi Türkiye’de Bir Rekora İmza Attı

Merakla beklenen Joker filmi, Türkiye’de geçtiğimiz Cuma 313 sinemanın 435 salonunda gösterime girerek seyircisi ile buluştu.

Abone Ol

Merakla beklenen Joker filmi, Türkiye’de geçtiğimiz Cuma 313 sinemanın 435 salonunda gösterime girerek seyircisi ile buluştu.

Türkiye’de Joker’i vizyona girdiği ilk üç günde 385 bin kişi izledi. Bu rakam ile “Joker” en iyi yabancı film izleyici açılış rekorunu kırdı.

Joaquin Phoenix’in başrolü oynadığı, Todd Phillips’in yönetmen koltuğunda oturduğu Joker filmi 4 Ekim Cuma günü Türkiye’de vizyona girdi

Warner Bros’tan yapılan açıklamaya göre 435 salonda gösterime giren Joker’i Türkiye’de ilk üç günde 385 bin 488 kişi izledi. Bu rakam ile Joker ekim ayı en iyi yabancı film izleyici açılış rekorunu kırmış oldu.

Film, ABD’de sadece haftasonunda 93 milyon dolar hasılata ulaşarak, tüm zamanların en iyi ekim ayı hasılat rekorunun da sahibi oldu.

Joker’in Açılış Haftası Gişesi Neredeyse Adalet Birliği’ni Yakaladı

Klasik bir süper kahraman filminin dışına çıkılarak çekilen Joker filmi, Arthur Fleck’in, zihninin psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açarak Joker olmasını konu alıyor. Filmin yönetmeni Todd Phillips, filmin bir Joker hikayesi değil, Joker olmanın hikayesi olduğunu belirtiyor.

Joker’in senaryosunu filmin yönetmeni Todd Phillips ve Scott Silver beraber yazdılar. Film’de Arthur Fleck rolünde Joaquin Phoenix’i görüyoruz. Filmin oyuncu kadrosu da Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conrot ve Brett Cullen gibi oyunculardan oluşuyor.

Yorum Yap