Kadın&Moda

Hakan Akkaya’nın Punk Amishleri New York’u Salladı

Hakan Akkaya New York’ta kadın cinayetlerine, Kadına şiddetin her biçimine dikkat çekmek için defilenin sonunda gözlerini bağlayarak Las Tesis akımına destek verdi.

En Yeni Müzikler

Dünyaca ünlü modacımız Hakan Akkaya bu sezon da Ticaret Bakanlığı desteğiyle, Türkiye Tanıtım Grubu işbirliğiyle New York Fashion Week’te Türk tekstilinin ve Türk tasarım gücünün büyüklüğünü Pier59 Studio’da gerçekleştirdiği “JUSTICE” adını verdiği defilesiyle moda haftasının en görkemli şovuna imza atarak dünya moda tarihine ismini altın harflerle yazdırdı.4. kez NYFW kapsamında defile yapan ünlü modacı arka arkaya New York Fashion Week takviminde yer alan ilk Türk modacı olarak bir ilke imza attı. Büyük bir şova imza attığı New York Fashion Week’te dünya basınının büyük ilgisi objektiflere yansırken defileye katılan Amerikalı yıldızlar ve yabancı moda bloggerları güzellikleri ve zarafetleri ile defileye damgasını vurdu.

TÜRK TASARIM GÜCÜNÜN DÜNYA TEMSİLCİSİ HAKAN AKKAYA NEŞE KARABÖCEK VE CEM KARACA VE KAZIM KOYUNCU ŞARKILARIYLA, TÜRK MÜZİĞİYLE  DÜNYAYA SESLENDİ

Geçtiğimiz yıllarda New York Fashion Week kapsamında yaptığı defilelerinde Türk müziği kullanma alışkanlığını devam ettiren Akkaya, bu kez ise Neşe Karaböcek’ in “Yali Yali”, Cem Karaca “Memleket Sevdası” ve Kazım Koyuncu “Ey Gidi Karadeniz“ şarkılarıyla Dünyaya Türk müziği ezgileriyle seslendi.

ÇAĞLA ŞİKEL HAKAN AKKAYA’NIN NEW YORK DEFİLESİNDE PODYUMA ÇIKTI

Hakan Akkaya, defilesinde 36 kadın, 15 erkek toplamda 51 kostüme yer verdi.180 parçalık koleksiyonunun tanıtımında 46 yabancı top model podyuma çıkarken Ünlü top model Çağla Şikel baş manken olarak kendisi için tasarlanan 3 ayrı tasarım ile podyumda yürüdü. Güçlü kadın siluetlerinin mimari Hakan Akkaya, NYFW Sonbahar Kış 20/21 koleksiyonunda, modern çağa yüz vermeyen gruplardan Amişlerin stilini koleksiyonunda punk akımıyla yeniden yorumluyor. Şiddete karşı dimdik duran korkusuz kadınlara ithaf edilen koleksiyonda, Adalet tanrıçası Justice’in objektifliğinin kanıtı olan göz bağı, bu sefer Şilili kolektif Las Tesis’e destek için bağlanıyor. Justice’den Adaleti, Amişlerin stilini, Las Tesis ‘den gücü ve özgürlüğü, isyankar Punk akımından asilliğiyle harmanlayan Hakan Akkaya podyumunu 50 özel look’tan oluşan provokatif bir şölene dönüştürüyor. Siyah ve beyazın hakim olduğu koleksiyonda, güçlü kadın siluetleri piercingler ve metal aksesuarlarla zenginleştirildi. Amishlerin ikonik başlık ve önlüklerinden uyarlanan parçalar piliseli kumaşlar, poplin gömlekler ve ruganlarla buluşuyor.

HAKAN AKKAYA’YA NEW YORK’TA DÜNYA BASININDAN BÜYÜK İLGİ

Hakan Akkaya Kadınlara yönelik şiddet ve tacizleri protesto etmek amaçlı danslı protesto olan Şili’de ortaya çıkan “Las Tesis” akımına destek vermek için defilenin sonunda 4 kadın modelle birlikte siyah kumaşla gözlerini bağlayarak podyuma çıkarak Kadına Şiddete ve Kadın Cinayetlerine Hayır dedi. New York Fashion Week gibi dünyaca ünlü bir moda etkinliğinde Türk modasının temsil edilmesinin önemine dikkat çeken Hakan Akkaya, Öncelikle destekleri için Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a, Tim başkanı Sayın İsmail Gülle’ye ve Türkiye Tanıtım Grubu Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir Türk modacı ülkem adına çok gururluyum dedi. Styling’i Anıl Can’ın koreografisi Capsule Production Design’dan Özgün İnanç üstlendiği defilenin Pr ve Marka danışmanlığı Selim Akar tarafından yapıldı. Uluslararası medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği defilede Hakan Akkaya ile bir çok yabancı basının röportaj yapması objektiflere yansıdı.

4.NCÜ KEZ NEW YORK’TAN DÜNYA MODASINA “BENDE VARIM DEDİ

Ünlü modacı büyük şova imza attığı Solo defilesinin ardından 11 Şubat’ da gerçekleşecek olan Türk Tasarımcılar defilesinde de ” Glamour” adlı koleksiyonu ile yer alacak. Aslı Filinta, Deniz&Begüm Berdan (DBBERDAN) ve Simay Bülbül’ün de koleksiyonlarını sunacakları “Turkish Designers” defilesi Spring Studios’ta gerçekleşecek.

Yorum Yap