Magazin

Güzel Sunucu Burcu Esmersoy’un Yeni İşi Belli Oldu! Bakın Hangi Kanalla Anlaştı

Türkiye’nin en çok beğenilen kadınlarından birisi olan Burcu Esmersoy, bambaşka bir projeyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin en çok beğenilen kadınlarından birisi olan Burcu Esmersoy, bambaşka bir projeyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Kariyerine Kanal D ekranlarında çocuk programı sunarak başlayan ve ardından diksiyon eğitimi alarak haber spikerliğinde adından söz ettiren Burcu Esmersoy, uzun süredir ekranlarda görünmüyordu. 1997 yılında Miss International seçilen 32 yaşındaki sunucunun, yeni kanalında hangi tarzda program yapacağı belli oldu.

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, ‘Dünya Avucunuzda’ programıyla FOX TV ekranlarında izleyicisiyle buluşacak. Vodafone Red’in katkılarıyla yayınlanacak seyahat programında dünyanın bilinmedik gizli yerlerine gidilecek.

Programda yıl boyunca National Geographic Traveler Dergisi’nin desteğiyle belirlenen ilgi çekici seyahat rotalarının gizli kalmış noktalarına doğru keşfe çıkılacak ve bu rotalarda yaşayanların yerel deneyimleri FOX izleyicisiyle paylaşılacak.

İzleyicilerin bu bölgelere özel lezzetlerin nerelerde tadılabileceğini öğreneceği, şehirlere dair tarihsel ve kültürel bilgiler edinebileceği programda, herkesin tatilini daha keyifli hale getirecek çok özel tüyolar verilecek.

İLK DURAK KOPENHAG

Vodafone Red’in katkılarıyla ekrana gelecek programın ilk durağı; Limanı, kanalları, tarihi binaları ve hareketli caddeleriyle ünlü, Danimarka’nın başkenti ve en büyük şehri olan Kopenhag olacak.

PARTNERİ SOSYAL MEDYA FENOMENİ

Burcu Esmersoy’a seyahatlerinde Instagram fenomeni Sezgin Yılmaz eşlik edecek.

BURCU ESMERSOY KİMDİR?

2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi ile babası henüz 4 yaşındayken ayrılmışlardır. Beşiktaş Lisesi’ni bitirmesinin ardından İstanbul Üniversitesi’ne giren Esmersoy, Turizm İşletmeciliği okudu ve bu bölümden mezun olmasının ardından New York Üniversitesi’nden Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi aldı.

1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında “Miss International” seçilerek Türkiye’yi Japonya’da temsil etti ve “Dostluk Güzeli” oldu. 1998 yılında Günel Zeynalova-Didem adlı klipte Didem karakterinde oynamıştır. Kanal D’de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı.

Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı ve filmdeki dansıyla büyük beğeni topladı. Burcu Esmersoy, iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor. Burcu Esmer Ferrari Reklam Pazarlama Sponsor müdürü Massimo Cusimano ile 2005 tarihinde Paris’te evlenmiştir. 2008 tarihinde ise ayrıldılar.

30 Ekim 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği “Yok Böyle Dans” yarışmasında yarışmacı olarak bulundu.

2011 yılında yapılan “Yok Böyle Dans” yarışmasında ise Burcu Esmersoy sunucu olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yaptı.

Esmersoy, 2018 yılında Berk Suyabatmaz ile evlenmiştir.

OYNADIĞI DİZİLER

2012 – Çocuklar Duymasın
2011 – Dedektif Memoli
2010 – Romantik Komedi

Yorum Yap