Tv&Medya

Günaydın Hafta Sonu Programının Bu Haftaki Konukları Oldukça Özeldi

A Para ekranlarında yayınlanan Sinan Özedincik ve Funda Karayel’in sunduğu ‘Günaydın Hafta Sonu programının bu haftaki konukları Tuğba Özerk, Hande Ünsal, Ceyhun Yılmaz, Rabia Güreli, Hakan Kodal ve Tamer Karadağlı oldu. Programdan özel haberler ise şöyle:

TAMER KARADAĞLI:

İlk evliliğimde başarılı olamadım ki ikincisini düşüneyim

A Para ekranlarında yayınlanan ‘Günaydın Hafta Sonu’ programının bu haftaki konukları Tuğba Özerk, Hande Ünsal, Ceyhun Yılmaz, Rabia Güreli, Hakan Kodal ve Tamer Karadağlı oldu. ‘İkinin Biri’ adlı oyunla 10 yıl sonra tiyatroya dönen Tamer Karadağlı, “Seslendirme sanatçılığı yurt dışındaki gibi Türkiye’de maddi olarak aynı değeri göremiyor. ‘Iron Man’ filminden elbette ücret talep ettim ve aldım ancak benim için büyük gurur olan Atatürk’ü seslendirmekten bir para talep etmedim. Atatürk’ü seslendirmenin bir karşılığı olamaz. İyi oyuncuyu seslendirince, oyunculuklarından da bir şeyler öğreniyorsunuz” diye konuştu. İki ay sonra bir film için kamera karşısına geçeceğini anlatan Karadağlı, “Özel kuvvetlerde bir komutanı canlandıracağım” dedi.

ÇOCUKLAR DUYMASIN TUTUNCA ŞAŞIRDIM

Ünlü oyuncu, ‘Ferhunde Hanımlar’ ve ‘Çocuklar Duymasın’ gibi uzun soluklu dizilerde yer almasının şans olduğunu söyledi. Karadağlı, ‘Çocuklar Duymasın’ dizisine inanmadan imza attığını ve dizi tutunca şaşırdığını da itiraf etti. Kızı Zeyno ile büyük bir hayalini gerçekleştirdiği belirten Karadağlı şunları söyledi: “11 yaşında izlediğim bir filmdeki TIR şoföründen etkilenmiştim. TIR’la Amerika’da 3-4 eyalet gezdik, kızımı hortumla yıkamıştım; böyle güzel anılar biriktirmek çok önemli” dedi. Evlilik hakkında konuşan oyuncu, “İlkinde başarılı olamadım ki ikincisini düşüneyim, ancak büyük konuşmam” dedi.

TUĞBA ÖZERK:

Sezen Aksu ile sahneye çıkmam dönüm noktamdı

Neşet Ertaş’a ait olan ‘Ahirim Sensin’ adlı şarkıyı yeniden yorumlayan Tuğba Özerk, ‘Günaydın Hafta Sonu’ programında yeni albümün müjdesini verdi. Özerk, “Babam 50 gün önce rahmetli oldu. Babam beni İngilizce, Fransızca ve türkülerle büyüttü. Değişik eserler okumamı isterdi. Çok sevdiği için ben de bu şarkıyı okudum. Riskli bir iş Neşet Ertaş gibi bir ustanın eserini altyapılarını değiştirerek okumak. Alt yapıyı değiştirerek şarkıyı gençlerin seveceği tarza getirdik” dedi. Yeni albümde söz ve müziklerini kendisinin yapacağını belirten Özerk, Sezen Aksu’nun 11 yaşında kendisini sahneye çıkarmasının dönüm noktası olduğunu söyledi. Şarkıcı, “11 yaşında sahneye çıktım ve okula döndüğümde stardım” dedi.

HANDE ÜNSAL:

İnsanlar bana alışma süresinde

İyi bir çıkış yakalayan şarkıcı Hande Ünsal, basamakları yeni çıkmaya başladığını belirterek, “İnşallah insanların ilgisi katlanarak artar” dedi. Ünsal, hemen albüm yapmanın yanlış bir şey olduğu dile getirerek, “Yeni nesil şarkıcılar çok çabuk tüketim çağında olduğumuz için single yapıyor. Albüm yapmak bence biraz zaman almalı. Ben de insanların bana ve müziğime alışması için çaba gösteriyorum” diye konuştu. 3 yaşından beri müziğin içinde olduğunu belirten Ünsal, sosyal medyayı az kullandığını söyledi.

CEYHUN YILMAZ:

Altın yıllarım kadınlar hamamında geçti

Radyocu, oyuncu, şair Ceyhun Yılmaz son filmi ‘Hayatta Olmaz’ın çekimlerinin yapıldığı Konya’da tüm teyzelerin elini öptüğünü belirtti. Esprileriyle programa renk katan Yılmaz, “Kadın sohbetlerine 14 yaşına kadar dahildim. Annemle yaşadığım o altın yıllarım kadınlar hamamında geçti. Neyse ki; babam engelledi. Ondan sonra erkekler hamamına başladım” dedi. Şiir yazmanın kıymetli bir şey olduğunu anlatan Ceyhun Yılmaz, altıncı kitabını Eylül ayında çıkaracağını söyledi. “Uyanır uyanmaz ne kadar hızlı telefonumuza bakarsak o kadar sosyal medya bağımlısıyız. Telefonla ilişkimizi aza indirerek, bağımlı olma konusunda önlem almalıyız” diyen Yılmaz, “Sosyal medya, linç girişimi kültürünü artırdı. Linç kültürü eğlenceli hale geldi. Yazılanları çok kafaya takmamak gerekir. Bir insan hakaretle bir sorununu anlatıyorsa, bence bunun değeri yoktur” dedi.

HAKAN KODAL:

Sokakta sanatı, Türkiye’ye yayacağız

ISTANBUL Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Güreli ve Tomtom Designhood Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, ‘Günaydın Hafta Sonu’ programında Tomtom Sokak’ta düzenledikleri Step İstanbul projesinden bahsetti. Sanatı ulaşılabilir kılmak adına bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Güreli, “Geçen yıl yaptığımız ankette 35 yaş altının sanata olan ulaşma isteğini tespit ettik. Fiyatı 500 TL’den 20 bin TL’ye kadar olan eserleri bu etkinliğimizde onlara sunduk. Hem gençlere ulaştık, hem de yeni koleksiyonerler edindik” dedi. Hakan Kodal ise; “Tomtom yaşayan bir mahalle, bunu Türkiye’nin pek çok yerine taşıma hedefimiz var” dedi.

Yorum Yap