Tv&Medya

Günaydın Hafta Sonu Programına Bu Hafta Ünlü İsimler Damga Vurdu

Sinan Özedincik ve Funda Karayel’in sunduğu, A Para’da yayınlanan Günaydın Hafta Sonu programına bu hafta Wilma Elles, Jessica May, Cem Gelinoğlu, Nihan Akın, Rahman Altın, Murat Pilevneli, Açalya Ünver ve Aslı Pamir konuk oldu.

En Yeni Müzikler

Türkiye bizim vatanımız, hiçbir yere gitmeyiz

Brezilyalı Jessica May ile Alman Wilma Elles, Türkiye aşığı iki oyuncu. May Türkiye’yi kocaman bir aile olarak görüyorum”, Elles ise “Burası vatanım, hiçbir yere gitmem dedi.

43 denemeden sonra…

Jessica May, programda Brezilya’da ailesiyle çiftlikte yaşarken Türkiye macerasının nasıl başladığını anlattı: Bir gün menajerim Türkiye’de bir rol için video çekmem gerektiğini söyledi. Kalabalık bir aileyiz. Videoda sürekli ses çıkıyor. 43 denemeden sonra videoyu çekebildim. Sonra Türkiye’ye geldim. O günden beri buradayım. Yılda bir kez Brezilya’ya gidip ailesini gördüğünü belirten May, sözlerine şöyle devam etti: Artık buradayım ve Türkiye’den gitmem. Brezilya’da insanlar karnaval havasında mutlu ama Türkiye’deki dostluk, misafirperverlik hiçbir yerde yok. Türkiye’yi kocaman bir aile gibi görüyorum.

Ailemi de yanıma alacağım

GEÇTİĞİMİZ yıllarda Türk vatandaşlığına geçen Alman oyuncu Wilma Elles, Türkiye sevgisini şöyle anlattı: Türkiye’de sekiz seneyi doldurdum. Burası benim vatanım, asla buradan gitmeyi düşünmüyorum. Ailemi çok özlüyorum. Onları yanıma almak istiyorum. Benim Türkiye’yle bağım sonsuz. O bağlar beni burada tutuyor. Benim için Almanya’dan Türkiye’ye geldi diyorlar ama ben yurt dışına çıktığımda kendimi sanki Türkiye’den oralara gidiyormuşum gibi hissediyorum. Bu nedenle Almanya’dan bazen tepki aldığım oluyor ama ben hep sessiz kalıyorum. Su aksın ve gitsin istiyorum. Elles, dizilerimizin yurt dışında çok sevilmesiyle ilgili de şöyle konuştu: Türk dizileri yurt dışında rüzgar gibi esiyor. Oyuncular çok seviliyor. Bu rüzgarı arkamıza alıp ihracatta kullanmalıyız. Bana da krem reklamı teklifi geldi. Kremi kullandım, sivilcem çıktı. Bunun üzerine bir arkadaşımla iyi bir krem üretmek istedim. Üzerinde çalışıp güzel bir krem yaptık. İki ay kendim denedim. Çok iyi sonuç aldım ve şimdi ihracatını yapacağım.

Gönüllerin eniştesi

24 Mayıs’ta Aykut Enişte adlı filmle izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Cem Gelinoğlu, karakterini şöyle anlattı: Filmde eniştelik kavramını eğlenceli bir dille anlatıyoruz. Gönüllerin eniştesini canlandıracağım. Benim birkaç kez gördüğüm bir Aykut Eniştem vardı, isim de oradan çıktı. Aile komedisi yaptık. Hikayemizin küfre ihtiyacı yok.

Star Wars koleksiyonum için müzelerden teklif geliyor

GÜNAYDIN Hafta Sonu’nun konuklarından yapımcı ve besteci Rahman Altın, programda yeni albüm çıkaracağını söyledi. Kelebeğin Rüyası, Uzaklarda Arama gibi filmlerin müziklerini yapan Altın, Ben filmlerle büyüdüm dedi.

Canlı yayında Star Wars koleksiyonundan bahseden Altın, şunları söyledi: Büyük bir koleksiyon. Müzelerden sergi için teklifler geliyor ama benimki birkaç odaya sığacak gibi değil. Yurt dışında Türkiye’deki sahte Star Wars figürleri 10 bin dolardan satılıyor. Yıllar önce Star Wars kahramanlarından birinin figürünü almış olsaydınız bu paralara satabilirdiniz.

Altın, albümüyle ilgili ise 10 yıldır çalışıyorum. Albümde üç bölüm, hepsinde 10’ar şarkı var dedi.

Yorum Yap