Müzik

Grup İmera’dan Yepyeni Single “İMERA FORA”

Abone Ol

Grup İmera, yepyeni single’ı “İMERA FORA”yı Avrupa Müzik markası ile müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Karadeniz müziğinin başarılı etnik gruplarından İmera, ismini Rumca’dan alıyor. Gün anlamına gelen isim aynı zamanda Yunanistan’da bir yerleşim yeri. Karadeniz’de yaşayan Rumların ait olduğu toprakları yaşamları boyunca gönüllerinde taşıdığı anlamına gelen “İMERA” yer yer mutlu eden ve yer yer hüzünlendiren duyguları da ifade eden bir kelime.

Karadeniz kültürünü müzikal anlamda ön plana çıkarmayı amaç edinen grup, geçtiğimiz yıllarda yayımladığı albümlerde yer alan “İMERA FERA” ve “BİTMEYEN SEVDA” isimli şarkılarıyla büyük beğeni toplamış ve uzun dönem müzik listelerinin başında kalmıştı.

İmera, daha önceki çalışmalarının yanı sıra yeni single çalışması “İMERA FORA”da Karadeniz yöresinin hareketli, kıpır kıpır yapısıyla müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Yeni single’da şarkının orijinal ve remix versiyonu yer alıyor. Sözü ve müziği grubun solisti Hüseyin Ulusan’a, düzenlemesi ise Yıldıray Yanlı’ya ait “İMERA FORA”nın nakarat bölümü anonim bir eserden alınma. Remix versiyonun düzenlemesi ise Onur Özyer imzası taşıyor.

Denizcilerin rota belirledikten sonra durmaksızın devam etmesi anlamına gelen Fora kelimesinin kullanıldığı yeni single “İMERA FORA” ile uyum sağlayan kapak çalışması ise Cihan Hoşgör’e ait.

Yorum Yap