Müzik

Gerçel ve Victoria AYNA Tüm Dijital Platformlarda Yayında

Sinan Alper Gerçel ve Victoria Romanenko, ilk ortak çalışmalarıyla bizleri küçük bir dünya turuna çıkarıyor.

Sinan Alper Gerçel ve Victoria Romanenko, ilk ortak çalışmalarıyla bizleri küçük bir dünya turuna çıkarıyor.
‘Ayna’ isimli çalışmaları 2645 Records etiketiyle yayınlanan ikili, Dubai’den Almanya’ya, Çin’den Meksika’ya dünyanın farklı kültürlerinde deneyimledikleri rafine müziklerini ‘Ayna’ singleında biraraya getirdi.
Ülkemizde çok sevilen Dolapdere Big Gang Grubu’nda bir dönem solist olarak yer alan Gerçel, ‘Ayna’ isimli projede birlikte yer aldığı Kiev Müzik Akademisi mezunu Victoria ile birlikte Türkçe sözlü bir dünya müziğini müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

GERÇEL HAKKINDA

Sinan Alper Gercel (Vokal), Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı Opera Sahne Sanatları’ndan mezun oldu. 12 yıldan beri “Mayday” grubunun vokalisti. Dubai, Almanya, Yunanistan, Kıbrıs, Umman ve Güney Kore gibi farklı ülkelerde sahne aldı (Expo 2012). Bir süre için Alper, “Dolapdere Big Gang” adli grubun vokaliydi ve ilk albümlerinde konuk sanatçı olarak yer aldı.

VICTORIA HAKKINDA

Victoria Romanenko (trompet) – P.Tchaikovsky adlı Kiev Müzik Akademisi’nden mezun oldu. Hamburg Senfoni Orkestrası ile Çin’de, FreedomJazz (Ukraynalı Caz Grubu) ve Moonlight (Mexico City, Meksika’da bulunan Ukrayna pop grubu) 1. Trompet olarak Çin turunda yer aldı. Geçtiğimiz 5 yıl boyunca dünyanın farklı yerlerinde (Almanya, Çin, Meksika, ABD, Ukrayna, Guatemala, Türkiye, Rusya vb.) Farklı projelerde yer aldıktan sonra “Mayday” grubuna ve 3 yıl sonra 2018’de Alper Gercel’le beraber yeni proje oluşturup ilk single’larını kaydetti.

KLİP KÜNYE:

Müzik: Victoria Romanenko ve Slowchestra Music
Söz: Sinan Alper Gerçel Özge Tezcanlı
Sanat Yönetmeni: Anna Buchnyska
Kamera: Bohdan Ivanchuk
Makyaj: Maria Pankova

Yorum Yap