Müzik

Emre Yücelen Uluslararası Müzik Elçisi Oldu

Emre Yücelen, kardeş ülkemiz Azerbaycan’da Çanakkale şehitlerimizi andı. Sahnede piyanoyla Çanakkale türküsünü yorumladı.

EMRE YÜCELEN, KARDEŞ ÜLKEMİZ AZERBAYCAN’DA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANDI. SAHNEDE PİYANOYLA ÇANAKKALE TÜRKÜSÜNÜ YORUMLADI

Açmış olduğu “Emre Yücelen Şan Dersi” adlı kanalında tüm bilgi birikimini müzik severler ve müzikle ilgilenen gençlerle paylaşan müzisyen, yorumcu ve vokal koç Emre Yücelen, yurt içi ve yurt dışından aldığı davetlere katılmaya hız kesmeden devam ediyor.

Kısa sürede 230.000 aboneyi aşan ve her geçen gün takipçi sayısı büyüyen kanalında her hafta gerçekleştirdiği canlı yayınlarının yanı sıra, ödüllü ses yarışmaları düzenliyor, alanında uzman isimlerle röportajlar yapıyor ve müzikal gezilerinin vloglarına yer veriyor.

17 Mart’ta kardeş ülkemiz Azerbaycan’a ziyaret gerçekleştiren Emre Yücelen, Azerbaycan’ın ünlü opera sanatçısı Fidan Hacıyeva Müzik Akademisi’nin,  Reşid Behbudov Konser Salonu’nda gerçekleşen konserine davet edildi.

Müzikal gezilerine,  mezunu olduğu  İTÜ Konservatuarı’ndan sanatçı dostu Serdar Şengül ile katılan Emre Yücelen, Azerbaycanlılara ” ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduklarını, Azerbaycan halkının Nevruz Bayram’ını kutladıklarını ve Çanakkale şehitlerimizi Çanakkale Türküsü ile anmak istediklerini” söyleyerek davet edildiği sahnede piyano ile Çanakkale Türküsü’nü yorumladılar.

Yorum Yap