Müzik

Deha Bilimlier’den Ahmet Kaya Resitali

Geçtiğimiz sene Tanrım adlı şarkısı ile büyük başarı yakalayan sanatçı, sözü ve müziği İlyas Yalçıntaş’a ait Hançer isimli şarkısıyla başarısını sürdürdü.

En Yeni Müzikler

SADECE AHMET KAYA ŞARKILARI

Kendisini 2003 yılında Akademi Türkiye adlı yarışma ile tanıdığımız Deha Bilimlier, ardından 2 Albüm 4 Single ile müzik piyasasında farklı bir yer edindi. Geçtiğimiz sene Tanrım adlı şarkısı ile büyük başarı yakalayan sanatçı, sözü ve müziği İlyas Yalçıntaş’a ait Hançer isimli şarkısıyla başarısını sürdürdü.

ŞİMDİDE BİZE, İKİ GÖZÜM DEDİ

Sadece Ahmet Kaya adlı projesi ile 3 yıldır ülkemizde ve yurt dışında konserler veren Deha Bilimlier, Ahmet Kaya şarkılarına, sahnelerinde başka bir boyut kazandırması projenin büyük ilgi görmesini sağladı.

Şimdi de 2 şarkılık İki Gözüm adını verdiği Yakarım Geceleri ve Şiire Gazele adlı yeni bir albüm hazırladı. Düzenlemelerini sahne üzerinde beraber çalıştığı Berkay Şenol’un hazırladığı bu albümde en çok dikkat çeken ayrıntı tüm şarkıların canlı kaydedilmesidir. Günümüz müzik anlayışı olan hazır kalıplar üzerine değil, canlı performans tadında adeta bir konser kaydı dinler gibi, dinleyiciye ulaşması hususunda özenle dikkat edilmiş bir albümdür.

Yorum Yap