Müzik

Cihan Ölçek İlk Teklisi “Anahtar Teslim” ile İddialı Bir Giriş Yaptı

Slogan sözleri ve akılda kalıcı müziğiyle ilk dinleyişte dile dolanan “Anahtar Teslim” DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Abone Ol
Slogan sözleri ve akılda kalıcı müziğiyle ilk dinleyişte dile dolanan “Anahtar Teslim” DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.
Çocukluğundan beri en büyük hayali müzik yapmak olan ve hayallerinin peşinden koşmak için Almanya’dan İstanbul’a taşınan Cihan Ölçek, prodüktörlüğünü kendi yaptığı ilk teklisi “Anahtar Teslim”i tamamladı.
Sözleri ve müziği Cihan Ölçek’e ait olan “Anahtar Teslim”in düzenlemesini son zamanlarda çalışmalarıyla dikkat çeken başarılı aranjör Nurettin Çolak yaptı. Kayıtları Kaya Müzik stüdyolarında, Fatih Ertür koçluğunda gerçekleşen şarkının mix’inde Utku Ünsal‘ın, mastering’inde ise Emre Kıral‘ın imzası var.
Şarkının klibi Mert Ahmet Öfkeli yönetmenliğinde, İstanbul ve Yalova’da çekildi. Cihan Ölçek klipte gönlünü kaptırdığı kadın tarafından halatla sandalyeye bağlanan ve adeta onun esiri olan bir aşığı canlandırıyor.
Kapak ve imaj fotoğraflarını yaptığı işlerle artık marka haline gelen Sezer Arıcı çekti. Projenin kreatif direktörlüğünü ise Yağızcan Akbulut üstlendi.
“Şarkılarımla insanların hayatlarına dokunmak ve yüklerini hafifletmek istiyorum. Zamanın ruhunu ıskalamadan ve çizgimi bozmadan devam edeceğim yola. Hareketli bir giriş yapsam da özüm melankolik. Amacım seyirlik değil, ömürlük bir dost olmak.” diyen Cihan Ölçek, yıllardır biriktirdiği şarkılarını dinleyiciyle buluşturmak için sabırsızlanıyor.

ANAHTAR TESLİM

Kaş kaş değil, göz göz değil, mucize parçaları
O nasıl bir gen dizilimi öyle, oynatıyorsun aklımı
Kalp kördüğüm, görmüyor gözüm senden başkasını
Yüzüme güneş, tenime ateşsin, oynatıyorsun aklımı
Düştüm ağına, kilitlendim,
Kaybettim hakimiyeti
Yanmak dedikleri buymuş demek
Yaşatıyorsun ilkleri
Al, al, al seninim, anahtar teslim
Ne onur, ne gurur kaldı bende
Bak, bak, bak delinim, kapına geldim
Evine, derinine al beni, kal de
Söz-Müzik: Cihan Ölçek

Düzenleme: Nurettin Çolak

Yorum Yap