Kadın&Moda

Çağla Şikel ve Didem Soydan Hakan Akkaya New York Defilesinde Podyuma Çıktı

3 kez NYFW kapsamında defile yapan ünlü modacı arka arkaya New York Fashion Week takviminde yer alan ilk Türk modacı olarak milli gururumuz oldu. Defilede ünlü top model Çağla Şikel ve Didem Soydan podyuma çıktı.

NEW YORK FASHİON WEEK’TE TÜRK MODASININ DÜNYAYA AÇILAN YÜZÜ OLDU

Dünyaca ünlü modacımız ve modanın dahi çocuğu Hakan Akkaya Ticaret Bakanlığı desteğiyle, Türkiye Tanıtım Grubu işbirliğiyle New York Fashion Week’te Türk tekstilinin ve Türk tasarım gücünün büyüklüğünü Springs Studio’da gerçekleştirdiği “GlamRock” adını verdiği defilesiyle moda haftasının en görkemli şovuna imza atarak dünya moda tarihine ismini altın harflerle yazdırdı.

MİLLİ GURURUMUZ OLDU

3 kez NYFW kapsamında defile yapan ünlü modacı arka arkaya New York Fashion Week takviminde yer alan ilk Türk modacı olarak milli gururumuz oldu. Defilede ünlü top model Çağla Şikel ve Didem Soydan podyuma çıktı. Geçtiğimiz yıllarda yaptığı New York Fashion Week defilelerinde Türk müziği kullanma alışkanlığını bu sene de bozmayarak Barış Manço”Dönence” Zeki Müren “Yaralı Gönlüm” şarkılarıyla Dünyaya Türk müziğiyle seslendi.Hakan Akkaya, defilesinde 26 kadın, 18 erkek toplamda 44 kostüme yer verdi.180 parçalık koleksiyonunun tanıtımında 40 yabancı top model podyuma çıktı.

MODANIN DAHİ ÇOCUĞU 3.NCÜ KEZ NEW YORK’TAN DÜNYA MODASINA BENDE VARIM DEDİ

Glam Rock koleksiyonunda siyahın yanı sıra ışıltılı griler, gold ve mavi renklerde kumaşlar kullanılırken, deri kumaşların zımba ve spark materyallerle buluşması koleksiyonun güçlülüğünü ortaya koydu. Koleksiyonda 10.000 adet spark ve zımba kullanıldı.Kostümler, kendi kumaşından özel yaptırılan platformlu botlar ve çizmelerle kombinlenirken, aynı kumaştan eldivenler ilgi çekici tamamlayıcı aksesuar olarak kullanıldı. Modern çizgilerde uyguladığı Tesettür giyim modasına farklı zarif yaklaşımı büyük beğeni topladı.

New York moda haftasının dekorundan koleksiyonuna ve koreografisi ile en önemli organizasyonu olarak işaret edilen defileye katılan dünyaca ünlü yıldızlar güzellikleri ve zarafetleri ile geceye damgasını vurdu.

TÜRK TASARIM GÜCÜNÜN DÜNYA TEMSİLCİSİ HAKAN AKKAYA BARIŞ MANÇO VE ZEKİ MÜREN ŞARKILARIYLA, TÜRK MÜZİĞİYLE DÜNYAYA SESLENDİ

Koreografisini ünlü koreograf Uğurhan Akdeniz’in, moda direktörlüğünü Anıl Can’ın üstlendiği defilenin Pr ve Marka danışmanlığı Selim Akar tarafından yapıldı. Uluslararası medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği defilede Hakan Akkaya ile bir çok yabancı basının röportaj yapması objektiflere yansıdı. New York Fashion Week gibi dünyaca ünlü bir moda etkinliğinde Türk modasının temsil edilmesinin önemine dikkat çeken Hakan Akkaya, “Öncelikle destekleri için Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN’a, Tim ve Türkiye tanıtım kurulu başkanı Sayın İsmail Gülle’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Bir Türk modacı olarak ülkem adına çok gururluyum” dedi.

Ünlü modacı büyük şova imza attığı kendi defilesinin ardından koçluğunu üslendiği 12 Şubat 2019’da gerçekleşecek olan 4 genç Türk tasarımcı Buket Özkalfalar Barut, Gökhan Ildeniz,Ece Kavran,Fırat Neziroğlu koleksiyonlarını tanıtacağı “Turkish Designers” karma defilesini yapmaya hazırlanıyor. Turkish Designers defilesinde ünlü model Didem Soydan podyuma çıkacak.

Yorum Yap