Müzik

Bora Yeter – Dıscøguru ft. Tuna Velibaşoğlu Odam Kireç Tutmuyor Yayında

Ülkemiz müzik sektörünün sevilen gruplarından Kolpa’dan tanıdığımız Bora Yeter ve Seksendört grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu, İzmirli elektronik müzik grubu DiscØguru (Can Levent ve Yaz Hünkar) ile beraber ortak bir çalışma ile karşımızda.

Abone Ol

BORA YETER & DISCØGURU feat. TUNA VELİBAŞOĞLU ”ODAM KİREÇ TUTMUYOR”

Ülkemiz müzik sektörünün sevilen gruplarından Kolpa’dan tanıdığımız Bora Yeter ve Seksendört grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu, İzmirli elektronik müzik grubu DiscØguru (Can Levent ve Yaz Hünkar) ile beraber ortak bir çalışma ile karşımızda.

Bora Yeter Collective adıyla, herkesin sevdiği anonim türkü ‘Odam Kireç Tutmuyor’u yeniden yorumlayan ekip; şarkıyla ilgili ilk fikirin oluşması ve stüdyo aşamasını İzmir’de gerçekleştirdi. Vokal kayıtları Ankara’da kaydedilen şarkının İstanbul’da ise canlı kayıtları, miks ve mastering’i yapıldı. Tekli, Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı.

Bora Yeter Collective projesinin çıkış fikri; eski şarkıları değişik vokal ve müzisyenlerle elektronik müzik tarzında günümüze uygun bir şekilde yeniden düzenlemek. Daha önce yayınlanan ilk şarkı ‘Kimse Bilmez’, video klibiyle Youtube’da 1 milyon defa izlendi, Spotify’da ise 500.000 defa dinlendi.

Tuna Velibaşoğlu gibi etkileyici bir vokalist ile biraraya gelen bu ekip sayesinde; sektörün gençleriyle deneyimli müzisyenleri birlikte üretme şansı yakalamış oluyor. Çok yakında yeni şarkılar da yayınlayacak ekip, bu projeyi sahneye de taşıyacak.

Serdar Börcan yönetmenliğinde Balıkesir’in Mehmetalanı köyünde çekilen etkileyici video klip için yerel halk büyük ilgi gösterdi ve çekimlerde yardımcı oldu. Klipte; bir çobanın kendisiyle yüzleşmesi ve sevdiği kızla olan hikayesi kısa film tadında anlatılıyor. 3 günde çekimi tamamlanan klipte, şarkı sözlerinde de değinilen aşk, aile, yaşam, dönüşüm ve ölüm gibi kavramlar işleniyor.

Bora Yeter Kimdir?

1983 Adana doğumlu. Kolpa grubunun bas gitaristi. Kolpa’yla beraber ‘Yatağın Soğuk Tarafı’, ‘Gurur Benim Neyime’, ‘Beni Aşka İnandır’ gibi ses getiren hit şarkılara imza attılar.

Müzisyenliği dışında medya sektöründe bir çok kurumda değişik pozisyonlarda çalıştı. 2008’de kurduğu ajansı üzerinden 50’den fazla sanatçıya sosyal medya ve internet danışmanlığı yaptı. Kendi grubu Kolpa dışında Gökçe ve Esin İris’in de menajerliğini yaptı.

Geçtiğimiz sene tamamen müzik üretimine yoğunlaşarak “Bora Yeter Collective” projesine start verdi.

Tuna Velibaşoğlu Kimdir?

1981 Ankara doğumlu. Seksendört grubunun solisti.Solistliğini üstlendiği Seksendört ile, 2005 yılında ‘Seksendört’, 2008 yılında ‘K.G.B.’, 2011 yılında ‘Akıyor Zaman’ isimli albümleri, ardından bugüne kadar ‘Faili Meçhul’, ‘Acemiler’, ‘Yorma’, ‘Kendimi Kandıramam’ gibi mini albüm ve tekli çalışmalarını yayınladı. Birçok sanatçıya prodüktörlük de yapan Tuna Velibaşoğlu, ‘Kırgın Çiçekler’, ‘Adı Zehra’, ‘Tek Yürek’ gibi ülkemizin sevilen bazı dizilerinin de müziklerine imza atıyor.

Yorum Yap