Kapat

Xbox’ın ‘Duke’ Kod Adlı Tombik Gamepad’i Geri Dönüyor

Anasayfa
Teknoloji Xbox’ın ‘Duke’ Kod Adlı Tombik Gamepad’i Geri Dönüyor

Kişisel fikrime göre, Playstation 3 döneminde tasarımı son anda değiştirilen bumerang şeklindeki gamepad ile birlikte, gelmiş geçmiş en kötü görünen oyun kontrolcülerinden biri olan Xbox ‘Duke’ yenilenmiş tasarımıyla Xbox One ve PC kullanıcılarıyla tekrardan buluşacak.

PEK DEĞİŞİKLİK OLMAMIŞ

‘Yenilenmiş tasarım’ derken çok da köklü değişiklikler beklemememiz lazım. Yaklaşık bir hamburger ekmeği boyutundaki ‘The Duke’ için herhangi bir tasarım değişikliğine girilmemiş. Sadece Xbox One için tasarlanan kolda yer alan ama orjinal kolda olmayan tuşlar buraya entegre edilmiş durumda. Bunun dışında devasa Xbox logosunun olduğu yerde bir de led ekran bulunacak. 16 yıl evvelki heybetli haliyle geri dönecek olan The Duke’un fiyatı ve çıkış tarihi de açıklanmış durumda.

Yapılan açıklamaya göre 69.99 Dolarlık etkiletle Xbox fanlarının beğenisine sunulacak olan The Duke, Mart ayının sonunda alıcılarını bekleyecek. Kablosuz bağlantı özelliği bulunmayacak olan bu kol, sadece USB kablosuyla kullanılacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Kolun tasarımını ve fiyatını başarılı buldunuz mu?

Bir cevap yazın