Kategoriler: Teknoloji

Teletubbie’leri Andıran Robot iPal Çok Yakında Evlerimizde

2014 yılında kurulan AvatarMind isimli şirket tarafından tasarlanan robot iPal, Dünyanın en çok ziyaret edilen teknoloji organizasyonu CES’de 2 senedir büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Geçtiğimiz sene fuar çapında ‘En Başarılı Robot’ kategorisinde ödüle aday gösterilen iPal, firmanın bu sene yaptığı lansmanda gördüğümüz üzere artık geliştirilme sürecinin son aşamalarında.

İLAÇLARIN SAATİNİ SÖYLEYECEK

Göğüs kısmına entegre edilmiş ekranlarıyla kimine oldukça şirin, kimilerine ise biraz korkunç görünen iPal, temelde çocuklara derslerinde yardımcı olması ve kendilerini yalnız hissettiklerinde onlara arkadaşlık etmesi için tasarlanmış. Bunun yanında robotun geliştiricisi olan AvatarMind şirketi, robotun sadece çocuklar için olmadığını ve yetişkinler için de özellikler barındırdığını belirtiyor. Örneğin günün belli saatlerinde ilaçlarını alması gereken bireylere, iPal bu durumu vakit gelince hatırlatacak ve ilaçlarını alması gerektiğini söyleyecek.

Henüz net bir piyasaya sürülme tarihi açıklanmamış olsa da robot iPal’ın 2018 yılının sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Oldukça ilgi çekici duran, buna karşın dans etmesi gibi bir takım ekstra özellikleri bulunsa da, şirin görüntüsünün yanı sıra zaten herhangi bir akıllı tabletin yapabileceklerini yapabilmesi ihtimali de soru işareti barındırıyor. Yine de evde böyle bir robotun dolaşması beni mutlu ederdi, nitekim ben şahsen robotu sevimli bulan taraftan oldum, siz ne düşünüyorsunuz? iPal ürkütücü mü görünüyor yoksa sevimli mi?

Paylaş
Tarafından yayınlandı
Etiketler: çocuklaripalrobot

Yakın Zamanda Gönderilenler

  • Eğlence

Sanata Adanmış Bir Hayatın Gurur Gecesi

Ölümsüz şarkıların efsane şairi Ahmet Selçuk İlkan, sanat hayatının 41. yılını önceki akşam, dev bir organizasyonla kutladı.

11 saat önce
  • Müzik

Cengiz Kaçan Kışa Döndü Mevsimler ile Müzik Dünyasına Giriş Yaptı

Sahne hayatına yıllardır kendi orkestrasıyla Ankara’da devam eden müzisyen Cengiz Kaçan ilk single çalışması “Kışa Döndü Mevsimler” ile müzik dünyasına…

11 saat önce
  • Magazin

Pole Dance Berna Berkman’a Ödül Getirdi

Pole dance eğitmeni Berna Berkman ilk ödülünü yarın akşam Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezinde düzenlenen “İstanbul Altın Zambak Ödül Töreni”’nde yılın…

11 saat önce
  • Müzik

Selçuk Abay Sen Nasılsan Ben de Aynıyım İsimli Çalışmasıyla Tüm Dijital Platformlarda

“YÜZYILLAR GEÇSE” isimli albümü ile beğeni toplayan Selçuk Abay, şimdi de Avrupa Müzik markasıyla yayınladığı yepyeni single’ı “SEN NASILSAN BEN DE AYNIYIM”la dinleyicilerin karşısına çıktı.

11 saat önce
  • Tv&Medya

1 Yılda 3 Film

Sevenlerinin bildiği üzere, Melih Değirmenci (BBG Melih) 1 yıl önce ekranlara geri dönme kararı almıştı.

11 saat önce
  • Eğlence

Maxim Royal’de Gökçe Kırgız ve Ege’li Müzik Ziyafeti

Kıbrıs Merit Royal Hotel içinde misafirlerini ağırlayan Maxim Royal, Gökçe Kırgız ve Ege'nin müzik ziyafetine  ev sahipliği yaptı.

11 saat önce

Bu web sitesinde çerezler kullanılıyor.