Magazin

SosyalBen Gönüllü Elçisi Yalın Çocukların Kahramanı Oldu

SosyalBen Vakfı’nın 2019 Gönüllü Elçisi Yalın, Fuat Soylu İlk ve Orta Okulu’nda gerçekleştirdiği müzik atölyesinde SosyalBen Çocukları’yla dolu dolu bir gün geçirdi.

9 Eylül 2013’te kurulan ve Türkiye’de ve dünyada dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen SosyalBen Vakfı’nın 2019 Gönüllü Elçisi Yalın, Fuat Soylu İlk ve Orta Okulu’nda gerçekleştirdiği müzik atölyesinde SosyalBen Çocukları’yla dolu dolu bir gün geçirdi.
SosyalBen Vakfı Gönüllü Elçisi Yalın: “Bugün SosyalBen Vakfı Gönüllü Elçisi olarak ilk defa çocuklarla bir araya geldik. Hem de buluşma konumuz müzikti… Böylesine güzel işler yapan, tüm dünya çocuklarını sahiplenen SosyalBen Vakfı’yla tanıştığım an farklı duygular hissettim. Söylediğimiz şarkılarla adeta ritmin ve notların büyülü dünyasına el ele tutuşup yürüdük. SosyalBen çocuklarla aramda bir köprü oldu. Hep bir çocuğum olsun istemiştim, şimdi 22.000’den fazla çocuğun hayatına dokunan bir vakıfla iş birliği içerisindeyim. Duygularımı tarif etmek imkânsız. Onların hayatlarına dokunabilmek, hep göz ardı ettiğimiz yetenek keşfi ve geliştirilmesi için çalışmak beni çok motive edecek. Bugün burada başlayan yolculuğumuzun tüm Türkiye ve dünyaya yayılmasını diliyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi SosyalBen Vakfı Gönüllü Elçisi Yalın hakkında: “Yalın gibi değerli bir sanatçıyla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. SosyalBen Çocukları kendilerini ve yeteneklerini keşfederken Yalın’dan çok ilham alacak. Çalıştıkça ve inandıkça çok güzel işler yaptık. 350’ye varan gönüllü sayımız ve Yalın’la bu sene güzel işler yapmaya, çocuklarımızın bugünleri hepimizin yarınları için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yalın, çocukların yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek üzere SosyalBen Vakfı’nın 2019 çalışmalarında birebir rol alacak. Müzik atölyelerinde çocukların yeteneklerini keşfedecek Yalın, yarının büyük müzisyenlerini yetiştirmek için çalışacak. Yalın, #gönülverdim hashtagiyle çocukların yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmenin yanı sıra gönüllülük kavramının toplumda yaygınlaştırılması için çalışmalar gerçekleştircek.

SosyalBen Vakfı Hakkında:

Kurulduğu günden bu yana Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a, Nepal’den Moğalistan’a, Kamboçya’dan Karadağ’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği saha çalışmalarıyla 22.000’den fazla çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, ilkeleri doğrultusunda çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak yaşadıkları dünyanın farkında ve sorumlu bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

SosyalBen Vakfı Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği saha çalışmalarında, resim, müzik, dans, spor, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, yaratıcı drama, icat gibi farklı temalardaki atölye çalışmalarıyla sosyal benliğinin ve yeteneklerinin farkında olan güçlü nesillerden oluşan bir toplum hayal ederek çocukların geleceği için çalışıyor.

Yorum Yap