Nil Özalp: Çocuk Yaşlardan Beri Müzikle İlgiliyim

Röportaj29 Ağustos 2015 21:55
Nil Özalp: Çocuk Yaşlardan Beri Müzikle İlgiliyim
A
a

Kendi Orkestrası İle Uzun Süre Müzik Yapan, Marmara Üniversitesi’nde Öğrenimini Tamamlayan, İlk Albümündeki Şarkısı Acıkolik’in Kendisi İçin Ayrı Bir Önem Taşıdığı, Serdar Ortaç İle Düet Yapmanın Ayrı Bir Durum Olduğunu Açıkladığı Nil Özalp’ın Açıklamalarının Hepsi Bu Röportajda...

NİL ÖZALP RÖPORTAJI (ALİ ÇETİN 2015)

KENDİ ORKESTRASI İLE UZUN SÜRE MÜZİK YAPAN, MARMARA ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENİMİNİ TAMAMLAYAN, İLK ALBÜMÜNDEKİ ŞARKISI ACIKOLİK’İN KENDİSİ İÇİN AYRI BİR ÖNEM TAŞIDIĞI, SERDAR ORTAÇ İLE DÜET YAPMANIN AYRI BİR DURUM OLDUĞUNU AÇIKLADIĞI NİL ÖZALP’IN AÇIKLAMALARININ HEPSİ BU RÖPORTAJDA.

ÇOCUK YAŞLARDAN BERİ MÜZİKLE İLGİLİYİM

Merhaba Nil Hanım şöyle başlamak istiyorum Röportaja. Genç, Güzel ve Başarılı, Peki Nil Özalp kimdir? Biraz kendinizden bahsedermisiniz.

Öncelikle çok Teşekkür ederim J Çocuk yaşlardan beri Müzikle ilgiliydim. Kendi orkestram ile Çok uzun bir süre müzik yaptım. Ardından Üniversite için İstanbul’a geldim. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunuyum. Üniversitenin ardından müzik ile ilgili albümü ile ilgili çalışmalarım başladı. Ve 2010 yılında ilk albümüm Acıkolik yayınlandı ardından da ikinci albümü durma piyasaya çıktı.

EVİMİZDE ÇOK FAZLA MÜZİK DİNLENİYORDU

Müziğe ilginiz ne zaman başladı. Nil ile Müziği buluşturan şey ne oldu?

Evimizde çok fazla müzik dinlenirdi ve ben de müziğe çok meraklıydım daha çocuk yaşlarda kendi kendime besteler yapar ve müzik yarışmalarına katılırdım 15 yaşında ilk defa kendi orkestramla müzik yapmaya başladım benim için çok keyifli bir dönemdi. Sahnede olmak bana çok şey öğretti. O dönemde bunu benim için hayatımın en önemli parçası olduğunu anlamıştım ve yoluma bu şekilde devam edecektim para kazanmak için ve hayatımı sürdürmek için başka işlerde çalıştığımda oldu ama her zaman hedefim müzikti.

ACIKOLİK BENİM İÇİN AYRI BİR DEĞER TAŞIYOR

Albümlerinizde söylediğiniz şarkılar arasında en değerli olanı hangisi?

Albümlerimdeki her şarkının benim için ifade ettiği farklı anlamlar var mesela kendi yaptığım besteler benim için çok heyecan verici daha bu konuda kendimi acemi buluyorum ama benim için kendimi motive etmek adına çok önemli. Serdarla birlikte yaptığımız şarkılar çok başarı kazandı her zaman benim için çok önemli ama en fazla Manevi değer taşıyan ve benim için anısı olan şarkı AcıKolik.

İlk albümünüz Acıkolik piyasaya çıktığında neler hissettiniz? Ve ardından ikinci albüm Durma, albümlerinizden bahsedermisiniz.

Biraz korku dolu bir dönemdi ve çok karışıktı benim için her şey çok yeniydi nasıl davranmam gerektiğini ne yapmam gerektiğini çok fazla bilmiyordum yeni bir hayat yeni bir başlangıç aslında sudan çıkmış balık gibiydim. Heyecanlıydım çok da panik içindeydim ama ikinci albümde yani ‘’Durma’’ albümünde daha deneyimli daha ne istediğini bilen daha nasıl davranması  gerektiğini bilen bir Nil vardı o yüzden ikinci albümündeki duruşumu daha çok beğeniyorum.

SERDAR ORTAÇ İLE DÜET YAPMADAN OLMAZDI TABİ

Serdar Ortaç ile düet yaptığınız şarkınız Kal Aklımda oldukça ilgi gördü sosyal medyada, Kimlerle çalışma imkanınız oldu albümünüzde.

Serdarla bir şarkı yapmadan tabii ki olmazdı ama Serdar'ın yanı sıra Tan Taşçı ile çalıştım ayrıca Nilüfer'in  eskiden yorumladığı Bir Gün Darılıp Bir Gün Barışma isimli şarkısını tekrar yorumladım bugünlerde Tan'dan aldığım Final isimli şarkıya klip çektik bir sonraki klip Bir Gün Darılıp Bir Gün Barışma’ya gelecek bunun yanı sıra albümde kendi bestelerim var aranjör olarak Tolga Kılıç ve Gürsel Çelik’le çalıştık. İlk albümümde de Gürsel'le çalışmıştım çok eski arkadaşım aramızda güzel bir uyum var ikinci albüm çalışmaları sırasında Tolga ile tanıştım ve Tolga’yla da çok güzel bir uyum yakaladığımıza inanıyorum yoluma bu isimlerle devam edeceğim.

Hangi tür müzik enstrümanları çalıyorsunuz? Ya da hangisini çalmak isterdiniz?

Bir dönem Gitar dersleri almıştım ama bu konuda baya bir yeteneksiz çıktığıma inanıyorum çok başarılı değildim galiba ondan  sonrada enstrüman çalma konusunda kendime olan güvenim biraz kırıldı.

DİZİYİ BİLMEM AMA SİNEMA FİLMİNDE OYNAMAYI ÇOK İSTİYORUM

Şarkıcılığın yanı sıra Tiyatro, dizi ve sinema ile ilgili projelerde yer almayı düşünüyor musunuz?

Çocukken tiyatro oyunlarında rol almıştım :) içimde bu konuyla ilgili devam eden UKDE var özellikle çok iyi bir film izleyicisi olarak diziyi bilmem ama bir sinema filminde rol almayı gerçekten çok isterdim eğer böyle bir proje gelirse bana uygun olursa çok isterim.

2 soruyu tek soruda sormak istedim :) Türkiye de beğendiniz sanatçılar kimler? Ve en büyük hayaliniz nedir?

Türkiye'den ve dünyadan başarısını takdir ettiğim çok fazla insan var Demet Akalın çalışkanlığını, Gülşen'in Bestelerini ve Merve Özbey ve Tan’ın sesini çok beğeniyorum.  Ama bu konuda hızlı bir takipçi Değilim. Ama Hande Yener’in başarınısınıda atlayamam. Tesadüfen yakalıyor şarkılar beni. Hatta tam olarak 3 aydır tv izlemeyi de bıraktım. Evimdeyken daha soft daha dinlendirici Müzikler dinlemeyi tercih ediyorum. Eski şarkılara ama hep tutkum var. Bu konuda Sezen Aksu tutkum hiç bitmez.

Sürekli hayal kuran sürekli, hayalleri değişen bir yapım var öyle büyük büyük hayaller peşinde koşan biri değilim daha anlık hayallerim var bazen her şeyi toplayıp alıp başımı gitmek istiyorum bazense burada olmayı istiyorum.  Ama en büyük hayalimi sorarsınız bana göre bulduğum her fırsatta dünyayı gezmek istiyorum çok fazla seyahat ettim çok fazla yer gördüm yeni yerler görmek yeni yerler keşfetmek benim için hep çok heyecan verici oldu eksik kalan yerleri görmeye devam etmek istiyorum.

Boşlukları doldurmanızı istesek neler  söylersiniz?

**Türkiye'de en çok ............... olmasını isterdim.

 Aslında şu anda Türkiye'de olması gereken her şey var galiba daha çok olmaması gereken şeyler var onları isterdim.

**Müzik benim için  ............... ifade eder.

Müzik insanı Alıp bir yerlere götürmek demek. İnsanlara bunu hissettirebilmek çok güzel.

**En büyük eğlencem ...............

Bana bazen bir şarkında çok Ağladım yada çok eğlendim dediklerinde bunun bir parçası olmak çok Hoşuma gidiyor.

Bu keyifli röportaj için bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. En son neler söylemek istersiniz.

Büyük büyük Gülen bir insanım. Eğer gülüyorsam eğleniyorumdur ne yaptığımın çok Önemi yok aslında. Önemli olan mutluluğu sebeplere çok bağlamamak ve Ali Çetin’e bu röportaj için çok teşekkür ederim.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi