Gamze: Sanatta Herşey, Motivasyona Bağlı

Röportaj9 Ocak 2017 22:19
Gamze: Sanatta Herşey, Motivasyona Bağlı
A
a

Harika Enerjisi ile Büyük Beğeni Toplayan, Zamanını Çoğu Bölümünü Müzikle ve Film İzleyerek Geçirdiğini Söyleyen, Onno Tunç, Uzay Hepar, Barış Manço, Müslüm Gürses ve Neşet Ertaş Hayranı Olduğunu Söyleyen, Ayrıca Şarkıcı Olmasa Özellikle Doktor Olmayı İstediğini Söyleyen, Sevgili GAMZE’nin Hayatı, Müziğe Olan Tutkusu Hepsi ve Dahası Bu Röportaj’da...

GAMZE RÖPORTAJI (ALİ ÇETİN AKBAYRAK 2017)

Harika Enerjisi ile Büyük Beğeni Toplayan, Zamanını Çoğu Bölümünü Müzikle ve Film İzleyerek Geçirdiğini Söyleyen, Onno Tunç, Uzay Hepar, Barış Manço, Müslüm Gürses ve Neşet Ertaş Hayranı Olduğunu Söyleyen, Ayrıca Şarkıcı Olmasa Özellikle Doktor Olmayı İstediğini Söyleyen, Sevgili GAMZE’nin Hayatı, Müziğe Olan Tutkusu Hepsi ve Dahası Bu Röportaj’da.

Merhaba sevgili Gamze nasılsın? Öncelikle bu keyifli röportajımıza şöyle başlamak istiyorum. Kimdir Gamze, aslen nerelidir vs. bize biraz kendinden bahseder misiniz?


Sevgili Ali bey öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğiniz için teşekkür etmek isterim. İstanbul'da doğdum ve büyüdüm. Kendimi bildim bileli en belirgin özelliğim disiplinli ve çalışkan olmamdır.

MÜZİK HARİCİ DANS VİDOLARI VE FİLM İZLERİM

Gamze neler yaparsın gün içerisinde, Müzik hariç. J Herhangi bir aktivite var mı? Bu spor olabilir, gezmek olabilir yani hobi tarzında söylemek istersen.

Müzik haricinde fazla vaktim kalmıyor aslında, dans videoları, ve film izliyorum. Spor yapıyorum fiziğime uygun olduğunu düşündüğüm dans şekillerinden koreografi'ler oluşturuyorum. Muhabbet kuşlarımla vakit geçiriyor kısa yürüyüşler yapıyorum. Sade ve müziğe daha fazla zaman ayırabileceğim bir yaşam tarzını benimsiyorum.

Geçtiğimiz yıllarda Efsane haline gelen Duruldum şarkısıyla Müzik piyasasına harika bir giriş yapmıştın. J Bunu neye borçlusunuz. Müzik yaşamından bahseder misin bizlere mesela kimlerle çalışma imkanı buldun ve kimlerle çalışıyorsun?

Profesyonel müzik yaşantım üniversite yıllarına dayanmakta. 2004 yılında Kerem Ökten ile müzik yolculuğumda yeni bir sayfa açarak stüdyo tecrübemi arttırma fırsatı yakaladım. Reklam müzikleri, farklı tarzlarda şarkıcıların albüm kayıtları, gelişmiş teknolojik imkanlar ve virtiöz enstrümantistlerden feyz alarak kendi bestelerimi oluşturma ve düzenleme olanağı buldum. Yaptığım çalışmaları Kerem Ökten'in profesyonel süzgecinden geçirerek kısa sürede ilerleme kaydettim. 2011, 2013 yılları arasında yabancı hit şarkılardan oluşan bir repertuarın Kerem Ökten tarafından yapılan yeni düzenlemeleri ile Bodrum ve Antalya'da 200’e yakın canlı performans gerçekleştirdim. Sahaya inerek müzik severlerin eğilimlerini gözlemleyerek kendi Türkçe şarkılarımı edindiğim tecrübelerle olgunlaştırarak paylaşmaya hazır olduğuma karar verdim. Bu aşamadan sonra prodüktörüm Kerem Ökten'in çizdiği yol haritası beni öğrendiklerimi uygulayabileceğim yeni alanlara ulaştırdı.

ŞARKICI OLMASAN DOKTOR OLMAK İSTERDİM

Küçük yaşlardayken bir hayalin var mıydı sevgili Gamze? Mesela şarkıcı olmasaydın ne olmak isterdin? Bunu açıkçası çok merak ediyorum. J

4 yaşımdan itibaren ezberlediğim şarkıları söylüyorum. Dürüst olmak gerekirse müziği ve şarkı söylemeyi bir meslek gibi göremiyorum. Müzisyen olmasam doktor olmak isterdim. İnsanlara yardım etmek, hayat kurtarmak doktorluğa ayrı bir sempatim ve sevgim var.

Duruldum ve Fanatik şarkılarını ben kendi şahsıma söylemek istiyorum çok beğeniyorum. J Nasıl tepkiler aldın bu çalışmalarda olumlu yada olumsuz. Özellikle Duruldum şarkısına olan tepkileri merak ediyorum.

3 şarkımı finalize ederek EMI müzik etiketi ile 2013 yılında piyasaya sürdüm. Duruldum isimli şarkım sizinde söylediğiniz gibi büyük beğeni topladı ve doğru yolda olduğumu anlamamı sağladı. Kerem Ökten'in paylaşımcı zihniyeti ile vokal kayıtlarımı paylaşması ile Özellikle genç Dj'lerin büyük ilgisi şarkılarımın farklı tarzlardaki düzenlemelerinin yaygınlaşarak daha çok çalınmasına yardımcı oldu. Sesim ve şarkılarımın kabul görmesi beni daha da yüreklendirdi. Sonrasında Star Odası prodüksiyon'un sahibi sevgili İsmet Demir ile prodüksiyon ve organizasyon güçlerimizi birleştirme kararı aldık. Sonsuza Kadar isimli şarkımızı Star Odası etiketi ile paylaştık.

SONER SARIKABADAYI YOLCULUĞUMA AYRI BİR DERİNLİK KATTI

Fanatik şarkının Klip’inde harika bir dans kareografisi var. Dans konusunda herhangi bir ders aldın mı Gamze?


Fanatik, Ateşin ve Eyvah isimli şarkılarımı Star Odası İsmet Demir ve Soner Sarıkabadayı işbirliği ile yine Kerem Ökten'in prodüktörlüğünde paylaşarak yeni bir boyuta geçtiğimize inanıyorum. Sevgili Soner Sarıkabadayı'nın varlığı yolculuğuma ayrı bir derinlik kattı. Fanatik'in klip'inde Sevgili Özge Selvitopu'nun hazırladığı koreografi ile enerjik bir performans sergiledik. Dans öğretmenim Özge ile 2013 yılından itibaren sahne şarkılarım ve albüm şarkılarımın koreografi'leri için düzenli olarak çalışıyorum. Ayrıca konserlerimde de bana Özge ve ekibi eşlik etmekte.

MÜZİK PİYASASI, MÜZİK SEKTÖRÜNE DÖNÜŞEMEDİ

Ülkemizde sence Müzik piyasasının son durumu nedir. Nasıl bir değerlendirme yaparsın bu konu hakkında.

Maalesef müzik piyasası, Müzik sektörüne dönüşemedi. Bir tarafta gündemde olmayan yada gündemden düşmüş fakat bir çok yaşayan esere imza atmış Besteci, söz yazarı, şarkıcı, yapımcı ve aranjörlerin iyi niyetli çabaları, diğer yanda günün popüler isimlerinin kendi aralarındaki kısa paslaşmaları ve arada kalan müzik dinleyicisi. Bu konu biraz derin daha fazla detaya girmeyi tercih etmiyorum. İyi tarafından bakacak olursak müzik artık kimsenin vesayetinde değil, yani ürettiğiniz bir şarkıyı kimseye ihtiyaç duymadan tek hareketle sosyal mecralarda tüm dünyanın erişimine açabiliyorsunuz. Buda yeni yeteneklerin önünü açacak güzel bir gelişme.

SEAN PAUL HAYRANI OLDUĞUMU GİZLEYEMEM

Aynı sahnede düet yapmak istediğin bir isim var mıdır Gamze?

Raggatone şarkıları çok seviyorum. Sean Paul'un İstanbul konserini izlemiştim çok eğlenmiştim. ''Get busy'' adlı şarkısını coverledim, ayrıca sahnede ''Temperature''ıda seslendiriyorum bir daha Türkiye'ye gelirse kendisine bir sürpriz yapmak isterdim.

Bir pop şarkıcısı olarak örnek aldığın bir isim var mıdır? Türk ya da Yabancı şarkıcı. Varsa sebebi nedir?

Örnek almak bir çok kriterin uygun olması ile mümkün olabilir. Ayrıca örnek almak beraberinde taklit etmeyi ve kendi tarzını bulmak için zaman kaybetmeye sebep olabilir. Ben müzikte kişi veya tarzlarla sınırlanmadan, anlayabildiğim ve uygulayabildiğim her tınıya yakın olmak isteyenlerdenim.

SEVİYELİ VE POZİTİF MESAJLARA DAİMA CEVAP VERİRİM

Magazin ve Sosyal Medya ile aran nasıldır Gamze. Instagram’ı takip ettiğim kadarıyla oldukça aktif kullanıyorsun. Birde Özellikle Magazin gündemini ne kadar takip edersin. J

Instagram'da etkinliklerimi ve çalışmalarımı paylaşıyorum. Seviyeli ve pozitif tüm mesajlara dönüş yapmaya çalışıyorum. Ülkemizin  gündemi ve acı veren kayıplarımız nedeni ile paylaşımlarımı sınırladım ve tepkilerimde ölçülü olma gayretindeyim.

Aşk Var mı sevgili Gamze J Evlilik düşünüyormusun?

Bu sorunun cevabını yalnızca gerçek aşkı tadan ve şarkı sözlerimi dikkatlice dinleyenler anlayabilir.

SANATTA HERŞEY MOTİVASYONA BAĞLI


Sinema sektöründe oyunculuk için teklif gelse kararın ne olurdu Gamze? J

Ben pek bana göre değil diyorum fakat Kerem Ökten kamera seni seviyor neden olmasın ufkunu geniş tut diyor. Sanatta her şey motivasyona bağlı bakalım zaman ne gösterecek J


Şuanda bile en büyük bir hayalin varsa nedir? Açıklamak istermisin.

Her yeni gün yeni ihtiyaçlar yeni umutlar ve yeni hayaller. Tek bir hayal ile sınırlanamayız. Hayır bir tek hayal diyorsanız, sonucu hakkımda pozitif olacak tüm hayallerimin gerçekleşmesi.

Geçmişe dönük yaptığın herhangi bir işten pişmanlık duydun mu hiç?

Hayır J

Beslemiş olduğun bir hayvan var mı? Bu Kedi olabilir, Köpek olabilir?

Muhabbet kuşu olamaz mı J 3 tane muhabbet kuşum var yakında bebek bekliyoruz ailemiz büyüyor J


Boşlukları doldurmanı istesem neler söylersin?

** Türkiye'de en çok ............... olmasını isterdim.

** Şarkıcılık benim için  ............... ifade eder.

** En büyük eğlencem ...............


** Refah ve Huzurun herkes için kalıcı
** Özgürlüğü
** Yeni bir şarkıya imza atmak


ONNO TUNÇ, UZAY HEPAR, BARIŞ MANÇO, MÜSLÜM GÜRSES VE NEŞET ERTAŞ HAYRANIYIMDIR


Türkiye’de beğendin sanatçılar varsa bu isimler kimler? Merak etmiyor değilim. J Var mıdır severek dinlediğin bir isim? ve Düet yapmak istediğin bir isim var mı? J

Onno Tunç ve Uzay Heparı’nın beste ve düzenlemeleri bugünkü pop müziğin temelini oluşturur hayran olmamak elde değil. Barış Manço bakış açısı ve duruşu ile, Müslüm Gürses benzersiz sesi ve yorumu ile, Neşet Ertaş ozanlığı ile kalbime dokunmuştur. Düet fikrini hiç düşünmedim.

TATİL’DE TERCİHİM AKDENİZ VE EGE’DİR

Tatil olarak nereleri tercih edersin Gamze? Yaz tatili ve Kış tatili olarak.


İnsan sevdiği işi yapınca ömrü her daim tatil havasında geçiyor. Yazları akdeniz ve ege'yi tercih ediyorum. Kış aylarında tatil pek tarzım değil ocakta doğduğum için olsa gerek ilkbaharı iple çekiyorum.

Müzik konusunda yeni projelerin var mı? Varsa tarih verebilir misin?

Yeni şarkılar ve cover'lar ile paylaşımlarımı arttırmak istiyorum. 2017'nin ilk aylarında yeni şarkım ve klibimle huzurunuzda olmayı ümit ediyorum.

Efsane şarkın Duruldum’a, Sevgili Dj İlkan Günüç harika bir Remix yapmıştı ve bu Remix 10 Milyon’dan fazla izlenme aldı Youtube’de. Ne söylemek istersin bunun hakkında.

Pozitif  bir şekilde yaklaşması sonucunda kendisindeki olumlu enerjiyi keşfeden Kerem Ökten'dir. Albüm yeni çıkmasına rağmen vokal kaydını kendisiyle paylaştı ve sonrasında hemen hemen tüm Dj'ler Duruldum'u Remixledi. Sanırım İlkan Günüç'ün en çok dinlenen çalışması da Duruldum. Buda genç yeteneklere fırsat verildiğinde güzel işler yapabileceklerinin bir kanıtı olsa gerek.
 

2017 Yılından beklentilerin nelerdir Gamze? J

Barış, Huzur ve Güvenli bir TÜRKİYE

Sevgili Gamze bizleri kırmayarak bu keyifli röportajı yapma imkanı sunduğun için sonsuz teşekkür ederim sana. Son olarak neler söylemek istersiniz bizlere, Müzik Hayatında başarılar diliyorum, Kal sağlıcakla. J

Müziği kalpten dinleyen ve icra eden herkese  selam olsun. Beni dinleyen, yorum ve beğenileri ile yüreklendiren tüm dinleyicilerime sonsuz şükranlarımı sunarım. Bu röportaj ve özenli sorularınız için çok teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Sevgilerimle J

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi