Fulin: AŞK Bende Her Zaman Var

Röportaj2 Mart 2015 14:22
Fulin: AŞK Bende Her Zaman Var
A
a

O bir Adana’lı, çocukluğundan beri tenis hastası olduğunu söyleyen, spor hayatının vazgeçilmez bir unsur olduğunu dile getirerek, hasta bir Sezen Aksu hayranı olduğunu söyleyen ve daha neler neler. İşte güzel şarkıcı ‘’FULİN’’ Röportajının tamamı...

FULİN RÖPORTAJI (ALİ ÇETİN 2015)

O BİR ADANA’LI, ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ TENİS HASTASI OLDUĞUNU SÖYLEYEN, SPOR HAYATININ VAZGEÇİLMEZ BİR UNSUR OLDUĞUNU DİLE GETİREREK, HASTA BİR SEZEN AKSU HAYRANI OLDUĞUNU SÖYLEYEN VE DAHA NELER NELER. İŞTE GÜZEL ŞARKICI ‘’FULİN’’ RÖPORTAJININ TAMAMI


Merhaba Fulin nasılsın? Öncelikle bu keyifli röportajımıza şöyle başlamak istiyorum. Fulin kimdir, aslen nerelidir vs bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba :) Teşekkürler, Bu ara inanılmaz yoğun bi temponun içerisine girdim ve bu koşturmaca daha da artacak gibi gözüküyor. Mart ayında turnem başlıyor, Bu arada yeni Maxi Single hazırlıkları vs derken hiç zaman bulamıyorum diyebilirim. Fulin kimdir? Fulin tam anlamıyla müzik hastası, hayatı insanları ve yaşamayı seven, disiplinli, kafasına koyduğunu mutlaka sonunda yapan ve azimli bir insan. Aynı zamanda duygusal, Kolay samimi olan yapım var ama kendi dünyamda yalnızım. Adana’lıyım :) Babam Adanalı annem göçmen. Doğu Batı karışık bir şeyim yani :)

Neler yaparsın gün içerisinde Fulin Müzik hariç. J Herhangi bir aktivite var mıdır, bu spor olabilir, gezmek olabilir yani hobi tarzında söylemek isterseniz.

Çocukluğumdan beri tenis oynuyorum, spor hayatımın bir parçası. Ama bu aralar biraz uzak kaldım, Sahilde oturduğum için köpeğimle açık havada sık sık yürüyüş yapıyorum, sanırım şu aralar beni rahatlatan tek şey bu diyebilirim.

Müzik piyasasına harika bir giriş yaptınız. :) Bunu neye borçlusunuz. Müzik yaşamınızdan bahseder misin bizlere.

Aslında biraz şanslıyım diyebilirim :) Hayatta her zaman ne istediysem karşıma çıktı. Ancak bunu değerlendirmek, karşına çıkan fırsatı işler hale çevirebilmek kolay değil. Bunun için tabi ki mücadele verdim. Hala da veriyorum. İnanılmaz inançlı bir yapım var. Allah inancım çok kuvvetli, sürekli dua ederim, meditasyon yaparım, hayal kurarım :) İnatçı bir yapım var, asla vazgeçmem. Hatta söylediğim bir laf var ''Sahnede ölmek istiyorum''

Küçük yaşlardayken bir hayalin var mıydı Fulin? Mesela şarkıcı olmasaydın ne olmak isterdin?

Aranjör :) Çünkü müzikle aramda bir şeyler var. Bunun bir tarifi yok diyebilirim.

‘’Firardayım’’ isimli ilk Maxi Single çalışman hakkında neler söylemek istersin. Kimlerle çalışma imkanı buldun bu projede.

Albümde Emrah Karaduman gibi dev bir müzik adamıyla çalışma şansım oldu. Bana, daha doğrusu içimdeki müzik aşkına çok inandı. Beni bu hayatta ailemden sonra gerçek anlamda tanıyan tek insan diyebilirim. Emrah kimseyi taklit etmeden kendi tarzıyla fark yaratan bir müzik adamı. Onunla çalışmak herkese nasip olmaz, sanırım bu da bana Allah'ın sunduğu şanslardan biriydi. İlk klibimi Gökhan Palasla çektik, tepkiler çok güzel oldu. Aşk Bu Biter Mi'de Emir Khalilzadeh ile çalıştık. Her iki klibin de Türkiye'de bir fark yarattığını düşünüyorum. Aynı zamanda çok iyi bir dans ekibim var ve sıradan danslardan uzak çalışmalar yapıyoruz.

‘’İçinden Oku’’ şarkısını ben kendi şahsıma söyleyeyim çok beğendim. :) Nasıl tepkiler aldın bu çalışmada olumlu yada olumsuz.

İçinden Oku, gerçek anlamda kariyerimin başlangıcı oldu diyebilirim. Yeni çıkış yapan ya da yapmaya çalışan birçok şarkıcı arkadaşım, ilk çalışmasında bu kadar başarılı olamıyor ki zaten çok normal. Tanınmayan birinin muhteşem şarkı yapsa bile tanınması için belli bir zaman geçmesi gerekiyor. Aynı şekilde medya basın ve yapım firmanın desteği de çok önemli. Ben bu sektöre tek başıma girdim (Neye güveniyorsam artık) (Kahkaha Atıyor) .Çok fazla torpilim de desteğim de olmadı başta açıkçası. Ama ona rağmen yine de başarılı olduğumu ve kendimi sevdirdiğimi düşünüyorum.

Ülkemizde sence Müzik piyasasının son durumu nedir. Nasıl bir değerlendirme yaparsın bu konu hakkında.

Bence insanlar artık elektronik müziğe yönelmeye başladı. Özellikle yeni jenerasyon artık Avrupai müzikler istiyor.

Aynı sahnede düet yapmak istediğin bir isim var mı?

Delimisin sen Ali (Ahahahaha)  Evet var tabi :) Sezen Aksu :) büyük hayal dimi.

Bir pop şarkıcısı olarak örnek aldığın bir isim var mıdır? Varsa sebebi nedir açıkçası bunu çok merak ettim diyebilirim. :)

Sezen Aksu. Sebebi ise, onda gizemli bir şeyler var. :)

Magazin ve Sosyal Medya ile aran nasıldır Fulin. Özellikle Magazin gündemini ne kadar takip edersin.

Magazini sosyal medya hesaplarımdan takip etmeye çalışıyorum.

Bu soruya dobra bir cevap istiyorum diyebilirim. Hahahahah. Aşk Varmı Fulin Aşk.

Ahahahah biliyordum böyle bir soru geleceğini :) Aşk… Aşk bende her zaman var, aşksız yaşayamam çünkü ben bir aşk kadınıyım. Üretiyorum, beste yapıp söz yazmak için aşktan beslenmeyi seviyorum. Uzun süreli bir ilişkim vardı, kısa zaman önce ayrıldık. Şuan hayatımda kimse yok, uzun dönem de düşünmüyorum.

Sinema sektöründe oyunculuk için teklif alsanız kararın ne olurdu Fulin? :)

Almadığımı nerden biliyorsun Ali :) Bu sektöre yeni başladığımda bazı yerlerden yapım firmama benimle ilgili teklifler gitti. Ancak ben oyunculuğa şuan için sıcak bakmıyorum. Çünkü ben bir müzisyenim ve müzisyen kimliğimle tanınmak istiyorum. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim, oyunculuk için gereken tüm mimikler ve olay bende fazlasıyla mevcut :)

Şuanda bile en büyük hayalin nedir?

Dünya Starı olmak. :) Hayal mi? Bilmiyorum :) Ama denemeden göremeyiz.

Geçmişe dönük yaptığın herhangi bir işten pişmanlık duydun mu hiç?

Kafama koyduğum her şeyi yaptığım için hiçbir zaman ''Keşke yapsaydım'' demedim.Yaptıklarımdan da asla pişman olmam.

Boşlukları doldurmanı istesem neler söylersin?

**Türkiye'de en çok ............... olmasını isterdim. ( Bisiklet Yolu )

**Şarkıcılık benim için  ............... ifade eder. ( Aşk’ı )

**En büyük eğlencem ............... ( Bir Aranjörü Aranje Yaparken İzlemek )

Türkiye’de beğendin sanatçılar kimler? Var mıdır severek dinlediğin bir isim? :)

Tabiki de Sezeon Aksu ve Hande Yener

Tatil olarak nereleri tercih edersin Fulin? Yaz tatili ve Kış tatili olarak.

Yaz tatili olarak güzel denizi olan her yer bana cennet. Yüzme aşığıyım. Kış tatili kimsenin olmadığı bir dağ evi. Şömine kitaplar ve bolca kahve.

Müzik konusunda yeni projelerin var mı? Varsa tarih verebilir misin?

Şuan sevgili Serkan Balkan ile beraber çıkaracağım yeni Single için çalışıyoruz. Serkan Balkan bence çok yetenekli bir aranjör. Müzik konusunda hassasım, şarkılarımın aranjeleri güzel olmayınca oturup ağlayan ve hayata küsen bir yapım var, ancak Serkan inanılmaz sürprizler yapabiliyor, ve bu ismi ileride çok duyacağımıza eminim. Şarkının adı ''Yaklaş'' Söz-Müzik: Melda Gürbey'e ait. Yeni yetenekler keşfetmeyi ve benimle beraber duyurmayı seven bir yapım var. Önce kendimi duyurduktan sonra tabi :)

Sevgili Fulin bizleri kırmayarak bu keyifli röportajı yapma imkanı sunduğun için sonsuz teşekkür ederim sana. Son olarak neler söylemek istersiniz bizlere, Kal sağlıcakla. :)

Bu güzel röportaj için Sosyetealemi.com Ailesine ve sana ben teşekkür ederim Ali :) İnşallah ileride çok daha güzel başarılarla yeni röportajlar yapmak üzere.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi