Kategoriler: Teknoloji

Microsoft, Aldığı Kara ile Office İkonlarını Değiştiriyor

Microsoft, bugün yeni tasarımları ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bunlardan birisi ise Office uygulamaları ile ilgiliydi. 2013’ten beri el sürmediği Office uygulamaları, yakın zamanda yeni ikonlara sahip oluyor. Daha öncesinde yaklaşık olarak 3 senede bir ikonlarda değişikliğe giden Microsoft, ilk kez 5 yıl gibi bir süredir hiç bir değişiklik yapmadı.

Çok Aşamalı Kimlik Doğrulaması Kullanan Microsoft Office 365 Kullanıcılarının Hesapları Kilitleniyor

Yeni ikonlara baktığımızda, Word ikonunda artık herhangi bir belge görüntüsü görmüyor. Mavinin tonlarına göre satırlara ayrılmış ikonda satırlar belgeyi ifade ederken Excel için de yeşil tonlarında bir ikon varken biraz daha farklı bir tasarıma gidilmiş.

Tasarımları genel olarak tanımlamak gerekirse geleneklerine sahip çıkarken aynı zamanda teknolojiye ve değişime de ayak uydurmak gerektiğini gösteren Microsoft tasarım ekibi, önceki 2-3 tasarımın birbirine çok benzediğini bu sebeple biraz daha farklı bir tasarıma gitme gereksinimi duyduklarını söyledi.

Ayrıca verilen bilgilere göre yeni ikonlar önümüzdeki birkaç ay içinde tüm uygulamalara ve kullanıcılara dağıtılacakken, öncelik mobil uygulamalar ve web uygulamalarında olacak.

Paylaş
Tarafından yayınlandı
Etiketler: microsoftoffice ikonları

Yakın Zamanda Gönderilenler

  • Eğlence

Sanata Adanmış Bir Hayatın Gurur Gecesi

Ölümsüz şarkıların efsane şairi Ahmet Selçuk İlkan, sanat hayatının 41. yılını önceki akşam, dev bir organizasyonla kutladı.

8 dakika önce
  • Müzik

Cengiz Kaçan Kışa Döndü Mevsimler ile Müzik Dünyasına Giriş Yaptı

Sahne hayatına yıllardır kendi orkestrasıyla Ankara’da devam eden müzisyen Cengiz Kaçan ilk single çalışması “Kışa Döndü Mevsimler” ile müzik dünyasına…

23 dakika önce
  • Magazin

Pole Dance Berna Berkman’a Ödül Getirdi

Pole dance eğitmeni Berna Berkman ilk ödülünü yarın akşam Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezinde düzenlenen “İstanbul Altın Zambak Ödül Töreni”’nde yılın…

26 dakika önce
  • Müzik

Selçuk Abay Sen Nasılsan Ben de Aynıyım İsimli Çalışmasıyla Tüm Dijital Platformlarda

“YÜZYILLAR GEÇSE” isimli albümü ile beğeni toplayan Selçuk Abay, şimdi de Avrupa Müzik markasıyla yayınladığı yepyeni single’ı “SEN NASILSAN BEN DE AYNIYIM”la dinleyicilerin karşısına çıktı.

29 dakika önce
  • Tv&Medya

1 Yılda 3 Film

Sevenlerinin bildiği üzere, Melih Değirmenci (BBG Melih) 1 yıl önce ekranlara geri dönme kararı almıştı.

36 dakika önce
  • Eğlence

Maxim Royal’de Gökçe Kırgız ve Ege’li Müzik Ziyafeti

Kıbrıs Merit Royal Hotel içinde misafirlerini ağırlayan Maxim Royal, Gökçe Kırgız ve Ege'nin müzik ziyafetine  ev sahipliği yaptı.

42 dakika önce

Bu web sitesinde çerezler kullanılıyor.