Şenay Feyzioğlu

Önce Cildimizi Tanımak Lazım!.

MERHABA Bundan sonra sizlerle birlikte Güzellik ve bakım denince aklınıza ne gelirse paylaşmaya bilgilendirmeye çalışacağım.Biraz kendimden bahsetmek istiyorum.

A
a

1989 yılında İstanbul’da Gayrettepe’de LOTUS Güzellik Salonu açarak profosyonel  olarak çalışmaya başladım.Tabii ki o tarihlerde bizim işimiz hem ürün temini hem Güzellik uzmanı temini de çok zordu.Ne kozmetik sektörü ne de kozmetik teknoloji bu kadar gelişmemişti.İletişim olarak TV sadece TRT Gazeteler ve Dergiler vardı.Şuanla kıyaslanamayacak imkanlarla iletişip kurup kendimizi ve yaptığımız işlemleri anlatıyorduk.

  O zamanlar Cilt Bakımı nedir? Diye TRT ana habere konuk olup anlattık.O kadar önemi idi, çünkü yaptığımız bir çok şey Türkiye’de İLK idi.

LOTUS olarak 1989’dan beri var olmamızın en önemli sebeplerden biri 3 kız kardeş beraber fiilen çalışıyoruz.Ekip arkadaşlarımızı titizlikle seçerek konularında çok iyi uzman olanları içimize aldık.İkincisi arkadaşım,dostum Dursun İnanır’la Kozmetik ve Kozmetik teknolojide çok çok destek aldık.Üçüncüsü  Dürüst,samimi,güvenilir uzman kadro ile en son ve hep Türkiye’de ilk kez bir çok bakım ve tekniği sizlerin hizmetine sunduk.

Cildimizi biraz tanımadan nasıl bakım yapabiliriz  değil mi? Herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır.Buluğdan , gençken,orta yaşta ve ileri yaşlarda farklıdır.Kendi kendimize cilt tipimizi belirleyebiliriz.Bir  kağıt mendili sabah katlığımız da yüzümüzü yıkamadan bütün yüzünüze kapatın be bakın.

  1. Mendilde hiçbir leke ıslaklık yoksa,aynaya bakın gözenekleriniz sıkı cildiniz mat görünüyorsa cildiniz kurudur.
  2. Mendilde alın kısmın da çene bölgesinde yağlanma varsa aynaya baktığınız da alın,burun,çene ve yanaklar da gözenekler açık ve bu bölgeler parlak- yağlı ise yüzümün T bölgesi yağlı ise karma bir cilt tipimiz var demektir.Bu bölgeler de siyah nokta ve sivilceler olabilir
  3. Mendil de .tüm yüzümüzün temas ettiği her yer lekeli ve ıslaksa aynaya baktığımız da tüm yüzümüz de gözenekler açık,parlak,yağlanma oranı fazla ise Yağlı cilt tipidir.
  4. Mendil de hafif bir ıslaklık oluyorsa aynaya baktığımız da tüm yüzümüz de gözenekler sıkı ışıltılı görünüyorsa Nornal bir  cilt tipidir.
  5.  Cildinize parmağınızla dokunduğunuzda hemen reaksiyon gösteren hassas cilt tipleri vardır.Bu ciltler yağlı hassa-kuru hassas –karma hassas ve akneli hassas ciltlerdir.

 

Sevgi -Sağlık Güzellik dolu günler dilerim……

Şenay Feyzioğlu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi