İbrahim Akgün

İBRAHİM AKGÜN 1988 yılında İstanbul'da doğmuş, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Üsküdar Musiki Cemiyeti gibi kurumlarda Şan ve Ses Eğitimi almış bir sanatçıdır. Halkla İlişkiler ve Medya bölümü mezunu, yerel kanallarda 100'ü aşkın canlı yayınlar hazırlayan ve sunan, Ulusal Magazin, Onur Akay Medya ve Sosyete Alemi haber sitelerinde köşe yazarı olan İbrahim Akgün; vüsatli ve güçlü sesi, geniş repertuvarı, Arap tarzı yorumu ve söz-müzik üretme yeteneği ile Türkiye'nin ve Orta Doğu'nun yeni star adayıdır.

AYŞEGÜL ASLAN RÖPORTAJI

Ünlü oyuncu Ayşegül Aslan bu hafta konuğum. Dizilerden,setlerden,tiyatroya; gençlere tavsiyelerden, spora kadar geniş geniş konuştuk.İyi okumalar...

A
a

Çok değerli, hanımefendi, güzelliği ve yeteneğiyle ekranlarda boy göstermiş oyuncu arkadaşım Ayşegül Aslan bu hafta beni kırmadı ve birlikte güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Hadi okuyalım !

Ayşegül bize kendini tanıtır mısın?

Ben Ayşegül Aslan.26 Şubat 1987 İstanbul doğumluyum.Balık burcuyum.Hayattan keyif almayı,hayvanları,doğayı seven bir yapım var.Ailemle yaşıyorum.Bir erkek kardeşim var.İlk ve orta ögrenimimi Bursa’da tamamladım.Ailemin işi dolayısıyla liseye İstanbul’da Nişantaşı Nuri Akın Lisesi’nde başladım.O yıllarda gezmeyi,görmeyi çok sevdiğim için Sakarya Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği okudum. 

Oyuncu olmaya nasıl karar verdin? Teşvik eden ya da set koyanlar oldu mu?

Sakarya Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği okuduğum sırada Tiyatro Kulübüne girdim.sahneye çıkmaya başladığımdan itibaren oraya ait olduğumu hissettim ve oyuncu olmaya karar verdim.Sahnede kendimi o kadar mutlu hissediyordum ki ne olursa olsun bu işi yapmalıyım ben diye düşündüm Okulumu bitirir bitirmez ilk olarak 1 sene boyunca Akademi Kenter’de eğitim aldım.Sonrasında Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nden mezun oldum.Ailem de her zaman oyuncu olmam konusunda beni destekledi.
 

Seni ulusal kanallarda oynayan reytingleri hayli yüksek dizilerde gördük. Nasıldı bu farklı farklı dizilerdeki serüvenin?

Her dizinin bana kattığı tecrübeler oldu.Çok iyi oyuncularla çalışma fırsatı buldum.Diziler benim için ikinci bir okul gibiydi.Her dizi benim için ayrı bir keyifti. 

 

Oynadığın dizilerde, filmlerde seni en çok  canlandırdığın hangi karakter etkiledi? Neden?

Akasya Durağı’ndaki Zeyno karakterinin benim için her zaman ayrı bir yeri olmuştur.Zeyno’nun saf,temiz,inatçı ruhunu çok sevmiştim. 


“Akasya Durağı”ndan, “Çınarın Gölgesinde’ye; “Küçük Kıyamet”den, “Küçük Sırlar”a kadar uzanan bir dizi geçmişin var.  Hepizimizin merak ettiği set ortamları ve dizi çalışma şartları nasıl?

Tabiki de şu anki şartlarda dizi çekmek zor olabilir.Ama sevdiğim işi yaptığım için sette geçirdiğim her an bana iyi hissettiriyor.

 

Hepsinde de oynadığın rolün hakkını vermişsin. “Baş Rol”mü yoksa “Yan Karakter”mi canlandırmak verimli ve keyifli?

Önemli olan oynadığım rolleri sevebilmek.Hep kendimden bir şey katmak isterim karaktere.Karakter o zaman can bulur.

 

Dizi,filmlerin dışında oynadığın klipler var. Sanatçı dostlarımızın kliplerinde yer aldın.Büyük markaların reklam filmleri var. Onları anlatır mısın?

Klipte oynamak benim için ayrı bir keyifti.Bazuka Grubunun klibinde oynadım. Grubun solisti Mahmut Pullu okuldan arkadaşım.Beraber eğlenerek gülerek,doğayla hayvanlarla içiçe çok güzel bir gün geçirdik.Güzel de bir iş çıktı ortaya.

 

Tüm bunların dışında siz oyuncuların asıl büyük aşkı Tiyatro ... Tiyatroya bakış açın, onun senin hayatındaki yeri ve Tiyatronun ülkemizdeki yerini anlatır mısın bizlere? Ve tüm bu dizi,film,reklam... Tiyatro bunlarla beraber devam ediyor mu?

Tiyatronun benim için yeri ayrı.Sahnedeki heyecanı ne dizi setinde ne reklam çekiminde hiç birşeyde bulamazsın.Ama tabi bu ülkede tiyatro yapabilmek maddi manevi çok zor.Hem çok vaktini alırken çok da maddi bir beklenti içine girmemek gerekiyor.Onun için tiyatroya bazen ara verip dizi ve reklamlara yoğunlaşabiliyorum.Şu an devam eden bir oyunum yok.

 

Senin hakkında araştırma yaparken, diğer kadınları kıskandıracak bir ifadeye rast geldim. Aynen şöyle yazıyordu: “ Birçok bayanın istemiş olduğu boy ve kiloya sahiptir. Aşırı güzeldir” Güzellik Alah vergisi amaformunu korumakbir başarı. Bunu neye borçlusun? Neler yapıyorsun?

Sporun her türlüsünü çok severek yapıyorum.Egzersiz,yoga yaptığımda ya da dışarı çıkıp yürüyüş yaptığımda inanılmaz keyif alıyorum.Vücuduma iyilik yaptığımı düşündüğüm için bu bana pozitif enerji veriyor.

 

Yeni,yakın, bekleyen projeler var mı? Yakında seni ekranlarda görebilecek miyiz tekrar?

Şu anda Türk filmlerini anımsatan güzel bir reklamla ekrandayım.Henüz anlaştığımız bir proje yok.Yeni sezon için görüşmelerim devam ediyor. 

 
 

Son olarak oyuncu olmak isteyenlere tavsiyelerin nelerdir?

Bu işi sevip de gönül verenlere öncelikle konservatuar okumalarını öneririm.Piyasada kalıcı olmak, adından güzel bahsettirebimek için bol bol deneyim şart,bıkmadan vazgeçmeden çalışmalarını tavsiye ederim.

Çok teşekkür ederim Ayşegül teklifimi geri çevirmeyip, sorularımı yanıtladığın için.

Yolun bahtın açık olsun...

Sevgi ve saygılarımla

İbrahim Akgün
sosyetealemi.com / İstanbul

1000
icon
Menevşe 29 Mayıs 2017 03:11

Ayşegül Aslanı tanıma şansına sahip biri olarak, eklemek istediğim birşeyler var. Ayşegül röportajda anlatılanlardan çok daha fazlasına sahip. Ve bana göre ışıltısını tam olarak yansıtan bir projede henüz oynamadı. Neden derseniz, Kuğular Dans Etmez adlı oyunda izleseydiniz ne demek istediğimi anlardınız. Oyunda Ayşegül kaybolup, tamamen oynadığı karakterin ruhuna beden oluyor. Ayşegülcüm için dileğim daha büyük ve bütün ruhunu ortaya koyan projelerde yer alması. Sevgi ve saygıyla Menevşe Sarıca 😍

0 1 Cevap Yaz
Ülker

Sözünü ettiğiniz oyunun adı " Kuğular Şarkı Söylemez " olmalı. Oyunu izledim ve gerçekten harika bir performans sergilemişti. Kendisine ömür boyu başarılar diliyorum.

0 1
anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi