Magazin

IŞILTILI DÜNYANIN KARANLIK GERÇEĞİ

Merhaba sevgili okurlar uzun süre sonra sosyetealemi.com da olmanın verdiği mutlulukla ilk yazımı yayınlıyorum. Epeydir beklediğim ve özlediğim siz sosyetik okuyucularımıza selamlar.

Merhaba sevgili okurlar uzun süre sonra sosyetealemi.com da olmanın verdiği mutlulukla ilk yazımı yayınlıyorum. Epeydir beklediğim ve özlediğim siz sosyetik okuyucularımıza selamlar.

Bendeniz yazarınız ve şarkıcınız İbrahim Akgün bu yıl diğer mecralarda da yazı şeklimi biraz değiştirdim. Magazinel ya da televizyon yorumlarımı daha ziyade sosyolojik olarak eleştiren ve anlamaya çalışan yazılara çevirdim. Ve görünen durumları artık görünmeyen tarafları ile ele alıyorum.

Malumunuz camiamız son derece zor. Giriş yapmak, başarılı kalabilmek, yerini kollayabilmek ve girebilirsen ne ala olan durumda ahlakını koruyabilmek ciddi mesele.

Gün geçmiyor ki ahlaken üzücü haberlerle karşılaşmayalım. Gün geçmiyor ki bir ünlümüzün çirkin haberi ile karşılaşmayalım.

Son günlerde iki olay beni bu yazıyı yazmaya zorladı. Üstü kapalı kapalı gidelim.
Velayet… Şefler… Falan filan…

O kadar yoz ve o kadar doymuş olma durumu var ki kimisi zenginliğin ve şımarıklığın zirvesindeyken o kadar sıkılıyor ki suni mutluluklara, partilere, seyahatlere adıyor kendini. Çoluğunu çocuğunu unutuyor. Suni mutluluklarını çocuğa bulaştırıyor hop velayet gitti… Ahlak sıfır ! Kimisi de ekranda çok seviliyor yemek yapan usta adamlar olarak boy gösteriyorlar. Tanınıyor,tanınıyorlar ve şöhret ağır geliyor. Hop yeni sevgili ve yıllardır aynı yastığı paylaştığın eşe bye bye! Bir diğeri de sabıkalı şarkıcı ile sarmaş dolaş falan. Hani şu ülkemiz insanlarının bir türlü anlayamadığı ve ısınamadığı şarkıcı ile…

Vallahi eğlensinler, günlerini gün etsinler. Haberleri yok ki bu günler de geçecek. Ayrıca gözden de düşüyorlar. O sevimli adamlar-kadınlar yaptıkları nedeniyle iğrenç ve soğuk görünüyorlar.

Bu kadar zor mu masumiyeti korumak. Ahlakı korumak… Ahlaktan kastım tamamen kul hakkı… Aldatma, sağlığa zarar bir dolu şey. Yoksa özel hayatlara müdahale ya da eleştiri değil asla amacım. Ama kul hakkı önemli!

Ve özetle ışıltılı dünyanın karanlık gerçeği ahlak sorunu!

Sevgi ve saygılarımla

İbrahim Akgün

Yorum Yap