Kategoriler: Müzik

Görkem Sengel’den Sonbahar Şarkısı NE DURUYORSUN?

Görkem Sengel üçüncü teklisi “Gizli Yara”yı DMC etiketiyle dinleyicinin beğenisine sundu.

Müzik hayatına Almanya’nın Hamburg şehrinde yaptığı sahne çalışmalarıyla başlayan Görkem Sengel, “Matem” ve “Kırık” teklilerinin ardından sözü ve müziği yine kendisine ait olan üçüncü teklisi “Gizli Yara”yı DMC etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Tüm dijital platformlarda dinleyiciye sunulan “Gizli Yara”nın kayıtları Kutsal Kaan Bilgin aranjörlüğünde, İstanbul Babajim Stüdyoları’nda gerçekleşti. Okumalarını vokal koçu Onur Selçuk’un yaptırdığı şarkıya Türkiye’nin en önemli virtüözlerinden Erdem Sökmen gitarıyla eşlik etti.
Elektronik ögelerin kullanıldığı şarkı, şiire yakın sözleri ve melankolik yapısıyla dinleyenleri hüzünlü bir yolculuğa çıkarıyor.
“Gizli Yara”nın klibi Berlin’de, Alman yönetmen Tim Küsteryönetmenliğinde çekildi. Fotoğraflarda ise Sezer Arıcı’nın imzası bulunuyor.

Duygusal şarkılarıyla akıllarda yer eden Görkem Sengel dördüncü single çalışması “Ne Duruyorsun”la tempoyu yükseltiyor ve dinleyicileri dansa davet ediyor. İçinde etnik motifler barındıran “Ne Duruyorsun” Ağustos’ta DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Çocukluk arkadaşı Emanuel Bortz’un kıpır kıpır bestesine söz yazan Görkem Sengel, Almanya’dan hazırlanan şarkının okumasını İstanbul Babajim Stüdyoları’nda gerçekleştirdi. Yakaladıkları uyum karşısında heyecanlanan ve şarkıyı bir an önce müzikseverlerle buluşturmak isteyen Görkem Sengel, müzikal yolculuğu boyunca farklı denemeler yapmak istediğini, kendini tekrar etmekten kaçındığını dile getirdi.

Ali Ata Akel yönetmenliğinde Kilyos’ta kliplenen “Ne Duruyorsun”un klibinde Görkem Sengel’e iki kadın dansçı eşlik ediyor. Kapak fotoğrafında ise başarılı fotoğrafçı Emre Ünal’ın imzası var.

Söz: Görkem Sengel

Müzik: Emanuel Bortz

Düzenleme: Dani Lawa & Emanuel Bortz

Mix: Orhun Sevindik

Mastering: Tarık Ceran

Yönetmen: Ali Ata Akel

Paylaş
Tarafından yayınlandı
Etiketler: Görkem SengelNE DURUYORSUN?ŞarkısıSonbahar

Yakın Zamanda Gönderilenler

  • Eğlence

Yalan Dünya’da Pazar Rakısı

Ferah ve aydınlık atmosferi, şık ve sade dekorasyonu, fark yaratan mezeleri ve sunumlarıyla kısa sürede kendine müdavimler yaratan modern meyhane…

3 hafta önce
  • Magazin

Şarkıcı Simge Öpücük Konseptli Parti Düzenledi

Yeni şarkısı Öpücem’in müzik listelerinde birinci sıraya yerleşmesini ve şarkının kısa sürede gördüğü yoğun ilgiyi bir partiyle kutlayan Simge, başarısını…

3 hafta önce
  • Müzik

Tuna Erel’den Tutkulu Aşk Şarkısı “Yasak”

Yıllardır birçok ünlü isme sahnede gitarıyla eşlik eden ve kendi sahnesi ile Almanya'nın aranan sahne isimlerinden biri olmayı başaran Tuna…

3 hafta önce
  • Müzik

Sağlık Mezunuydu Popçu Oldu

Türk pop müzik dünyasında yeni bir ses, yeni bir soluk Can Uyan... Genç popçu Can Uyan'ın ilk teklisi 'Hadi Sus' Seyhan Müzik etiketiyle tüm dijital platform…

3 hafta önce
  • Müzik

Türkü Akbayram’ı Müzikseverlerle Buluşturan İlk Single “Hiçbiri”

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan "Hiçbiri" adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı. 

3 hafta önce
  • Müzik

Cefi Yepyeni Single’ı “Aşk Olsun” ile Müzikseverlerin Karşına Çıkıyor

Kendisine has tarzıyla dikkat çeken Cefi, Avrupa Müzik markasıyla yayınladığı "AŞK OLSUN" isimli single ile kulaklarınızın pasını siliyor.

3 hafta önce

Bu web sitesinde çerezler kullanılıyor.