Diriliş Ertuğrul oyuncularından Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’a Destek

Magazin 16 Mart 2017 14:34
Videoyu Aç Diriliş Ertuğrul oyuncularından Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’a Destek
A
a

Diriliş Ertuğrul oyuncuları, İstiklal Marşı’nın 96. yıl dönümünde ‘Ben Mehmet Akif Ersoy’ adlı oyunun galasına katıldılar. Diriliş Ertuğrul Dizisi’nde Aliyar’ı canlandıran Cem Ucan; “İlk önce kendi ceddimizi, kendi atalarımızı öğrenelim, daha sonra dünya sinemasına bakarız” dedi...

Vatan şairimiz Mehmet Akif’i tüm öğrencilere daha iyi tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen “Mehmet Akif Ersoy Okullarda Projesi”ne Diriliş Ertuğrul oyuncularından tam destek geldi. İstiklal Marşımızın kabulünün 96. Yılı anısına gerçekleştirilen “Mehmet Akif Ersoy Okullarda Projesi”  kapsamında “Ben Mehmet Akif Ersoy”  tiyatro oyununun galası Diriliş Ertuğrul oyuncularının kalabalık katılımı ile gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı yazar İskender Pala’nın da katıldığı gala da, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u canlandıran Hakan Akgün, İlkay Özşen, Ozan Coşkun, Savaş Sezer ve Sefa Köksal da hazır bulundu.

12 Mart’ta gerçekleştirilen galaya Diriliş Ertuğrul oyuncularında Cem Ucan, Celal Al, Edip Zeydan, Gökhan Bekletenler ve Mert Soyyer katıldı.  ‘Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olamaz’ oyuncularından Osman Albayrak ve ‘Sevda Kuşun Kanadında’ oyuncusu Alper Türedi’de galaya katılanlar arasındaydı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yazar İskender Pala açılış galasında; “Hazırlanan proje doğru zamanda doğru kişilere hitap ediyor. Bizim çocuklarımız genellikle kendilerine bir kahraman edinmeden büyürler. Bundan sonra kendileri için örnek alabilecekleri Mehmet Akif gibi muhteşem bir kahraman var” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi