Magazin

Çamaşır Makinesinin Sigortayı Arttırması ve Çözümü

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin gelişimi ile sağladığı avantajlar sayesinde artık ev işleri çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Çamaşır Makinesinin Sigortayı Arttırması ve Çözümü

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin gelişimi ile sağladığı avantajlar sayesinde artık ev işleri çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu neden ile de son derece yoğun şekilde beyaz eşya ürün grupları ile yaşam alanlarında kullanımı gerçekleştiriliyor. Bu ürünlerden birisi de çamaşır makineleridir. Çamaşırlarımızı çok daha uygun şartlarda, pratik, hızlı ve kaliteli bir şekilde yıkayabilmemize yardımcı olur. Ancak su ve elektrik gibi iki farklı olguyu bir araya getirmekte olan bir cihaz olan çamaşır makinesinin standart kullanımı sorasında ne kadar ileri nesil teknolojiye sahip olsa da çeşitli arızalanmalar görülebiliyor. Bunlardan birisi de çamaşır makinesinin sigortayı attırması sorunudur. Böyle bir durumda kesinlikle profesyonel müdahale için Acıbadem Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmeniz çok önemlidir.

Çamaşır makinelerinin sigortayı attırmasına neden olabilecek birbirinden farklı pek çok etken söz konusu olabilmektedir. Ancak Soğanlık Arçelik Servisi merkezinin tecrübeli teknisyenlerinin en sık gördüğü nedenlerden birisi olarak, makinenin arıza parazit kondansatör parçasının yerinden çıkarak, kazana çarpıyor olmasıdır. Bu parçanın kazana çarpması neticesinde de ciddi bir kısa devre ortaya çıkışına ve devamında da sigortanın atmasına yol açmaktadır. Bu durumda parazit kondansatör parçasının yenisi ile değişiminin gerçekleştirilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir.  Bunu da yalnızca profesyonel ve uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilmesi mümkündür.

Günümüzde çamaşır makinesinin sigortaların atmasına neden olması noktasında bina altyapısının uygunsuzluğu da önemli bir yer edinmektedir. Özellikle de çamaşır makinesinin bağlı bulunduğu prizde topraklama bulunmuyor olması olası en ufak elektrik akım dengesizliklerinin/farklılıklarının sigortada güvenlik amaçlı olarak otomatik atmaya neden olur. Yani aslında tüketicilerin güvenli kullanımının sağlanması amacı ile riskli olan noktalarda sigortalarda atma meydana gelir. Bu kapsamda da Sarıgazi Arçelik Servisi merkezi uzmanlarının yaptıkları kontrollerde elektrik tesisatındaki ve prizlerdeki topraklama sorunlarının sigortanın atmasına neden olduğu belirlenir ise bu doğrultuda rapor hazırlamaktadır. Bu durumda uzman ve profesyonel bir elektrikçiye ihtiyacınız bulunmaktadır. Uzman elektrikçi tarafından tesisattaki topraklama problemlerinin giderilmesi sağlanarak, yeniden son derece güvenli bir kullanımın gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmektedir. Bu noktada uzman teknikerlerimiz tarafından bu sigorta atmasının makinede oluşturduğu bir sorun olup, olmadığının kontrolü de yapılmaktadır.

Yorum Yap