tempobet
Magazin

Bülent Ersoy İnşaat Sektörünün de Diva’sı Oldu! İşte Ek İş Yapan Ünlüler

Türkiye’de sadece oyunculuk ve şarkıcılıkla yetinmeyen bir çok şöhretli isim ek iş yapıyor.

Evet onlar ünlü, evet iyi kazanıyorlar ama bu ne kadar sürer, nereye gider hiç kimsenin bir fikri yok. Bu sebepten Türkiye’de sadece oyunculuk ve şarkıcılıkla yetinmeyen bir çok şöhretli isim ek iş yapıyor. Kadınlar genellikle tekstil ve mücevher konusunu ikinci gelir kapısı yaparken, erkekler restoran ya da gece kulübü açmaya meylediyor. Bülent Ersoy ise 22 adet kule vinci satın alıp onları kiralayarak hem kazandığı parayla hem de ezber bozmasıyla ön plana çıkıyor. İşte geleceklerini garanti altına almak için ek işe soyunan ünlüler.

İKİ ŞİRKET SAHİBİ

Tuba Büyüküstün, oyunculuktaki başarısını ticarete taşıdı. Dizi ve sinema filmlerinden kazandığı tüm gelirini ‘Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri’ ve ‘İstron Elektronik Teknolojileri’ adlı iki firmaya yatıran başarılı oyuncu, annesi ve babasıyla kurduğu şirketin yurtdışına açılmasını sağladı.

AMERİKA’DA MAĞAZASI VAR

Kenan Doğulu’nun 2008’den bu yana ABD Los Angeles’ta ‘Ken Love Yourself’ adlı bir giyim mağazası bulunuyor. Şarkıcı 2015’te, Ankara’da, eşi Beren Saat ile birlikte gece kulübü açarak ticari girişimini eğlence sektörüne de taşıdı.

AÇTIĞI KAFEDE PASTA YAPIYOR

Bergüzar Korel, 2015 yılında İstanbul Cihangir’de bir kafe açtı. Pasta ve kek yapmayı çok seven güzel oyuncu, çekimlerden arta kalan zamanda kafesinin mutfağına girip müşterileri için leziz tatlar hazırlıyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DE DİVA’SI

Türkiye’deki inşaat sektörünün büyüklüğünü gören Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı Bülent Ersoy, ticarete tekine 250 bin dolar ödediği, 7 kule vinci alarak başladı. Kule vinçlerin sayısını 8 yılda 22’ye çıkaran Ersoy, vinçlerini; belediyelere, müteahhitlere aylık 10 bin liradan kiraya veriyor.

KEBAPLAR ERSOY’DAN

Muazzez Ersoy, “Yemek sektöründe para var, aldığın kıyafeti senelerce giyersin ama aç gezemezsin’ diyerek İstanbul Küçükyalı’da kebap restoranı açtı.

TAVUKÇU YUSUF GÜNEY

Yusuf Güney, yiyecek sektörüne el attı. Genç şarkıcı, İstanbul Çengelköy’de tavukçu dükkanı açtı. Güney, Vinç operatörlüğünden tutun da TIR şoförlüğüne kadar çeşitli işlerde çalıştım. Ama mutfak her zaman benim için farklı oldu. Mekan açmak içimde bir uhde kalmıştı. Halkımıza farklı tatlar sunacağım dedi.

TEKNELER İÇİN TEKSTİL ÜRETİYOR

Pınar Altuğ’un özel tekne tekstili üreten bir şirketi var. Annesinin adına açtığı bu şirketin çalışmaları kapsamında müşterilerin istekleri doğrultusunda renk, desen ve kumaş seçip tekneler için tekstil üretiyor.

Yorum Yap