Alper Fıratlı'dan Yeni Single "İçimdeki Kış"

Müzik 31 Mart 2017 02:24
Videoyu Aç Alper Fıratlı'dan Yeni Single "İçimdeki Kış"
A
a

Tutmayın Beni ve O Malum Meyve adlı single çalışmasıyla ve farklı video klipleriyle dikkatleri üzerine çeken Alper Fıratlı, yeni single çalışması “İçimdeki Kış”ı çıkardı...

Runltd yapımcılığında tüm dijital platformlarda satışa sunulan single için Ümit Kuzer prodüktörlüğünde çalışıldı. Söz ve müziği sanatçının kendisine ait olan “İçimdeki Kış”, baharı karşıladığımız günlerde kışa en naif veda şarkısı oldu! Sosyal medyada ilgi odağı olan kapak fotoğrafı çizimiyse yine sanatçının kendisine ait.

Gökkuşağının her rengine özel yazdığı şarkıları dinleyiciyle buluşturmaya devam eden Alper Fıratlı “İçimdeki Kış” için eflatun rengini kullanıyor.

“EFLATUN ŞARKI” İÇİN LONDRA’DA ÖZEL KLİP

Daha önce yüzde yüz el yapımı olma özelliği taşıyan gölge oyunu konseptli Tutmayın Beni ve kırmızıyla ilgili klişileri tiye aldığı O Malum Meyve video klipleriyle de konuşulan Alper Fıratlı, Eflatun Şarkı “İçimdeki Kış” için Londra’da klip çekti.

Deniz Topluoğlu yönetmenliğinde, çekimleri üç gün süren video klip için İngiltere’nin turistik yerlerinin yanı sıra yerel halkın en sevdiği mekanlardan özel görüntüler kullanıldı. Alper Fıratlı’nın Londra’nın en güzel sokaklarında dolaştığı klipte eşi Ekin Tüzün Fıratlı da rol alıyor. “Şarkının atmosferinin en güzel verileceği yer olarak Londra’nın soğuk kış günlerindeki sokaklarını düşündük.” diyen Fıratlı, klipteki hikayenin sonunu da izleyiciye bırakıyor.

"ALPER FIRATLI KİMDİR?"

Daha paylaşacak çok rengi, çok duygusu ve çok melodisi olan Alper Fıratlı'nın bugüne kadarki müzikal macerası şu şekilde özetlenebilir:

İlk kez kendi adıyla 2015’te RUNLTD yapımcılığında çıkan single çalışmasında Alen Konakoğlu ile birlikte çalışan Alper Fıratlı, Tutmayın Beni ve O Malum Meyve isimli iki şarkıya vermiş, Tutmayın Beni (Turuncu Şarkı) için Hacivat-Karagöz gölge oyunu konseptiyle tamamını kendisi tasarladığı kuklalarla yüzde yüz el yapımı bir klip çalışması yapmıştır. O Malum Meyve (Kırmızı Şarkı) içinse kırmızıyla ilgili tüm klişeleri tiye aldığı farklı bir video klibe daha imza atmıştır.

“Ev konseri” konseptiyle kendi evinden canlı yayınlarla yaptığı akustik konserleriyle de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Funda, Ayşegül İnci, Burcu Tatlıses gibi isimlerin de konuk olarak yer aldığı proje devam etmektedir. Single çalışmasının yapım aşamasında, bu sürece başlamadan önce kendi duygularını, düşüncelerini ve yaratıcılığını kendi parçalarında dinleyiciyle buluşturmaya karar vermiş,

Ama önce TEMAS adlı Türk rock grubu ile başarılı iki albüm süreci yaşamış, Türkiye'nin bir çok yerinde konser/festivallere katılmış, bazı başarılı televizyon dizilerinde parçaları yer almış, birçok ulusal radyo/televizyon kanalında parçaları,klipleri,röportajları yayınlanmıştır. TEMAS ile tanışmadan önce İstanbul'a taşınmış, İstanbul'dan önce hayatının ilk 24 yılını Ankara'da yaşamış,

O sırada Bilkent Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirmiş, bu süreçte amatör müzik gruplarıyla Ankara'nın gözde mekanlarında sahne almış, üniversiteden önce ortaokul yıllarında mikrofonu ilk kez eline almış, bundan önce çok güzel bir çocukluk geçirmiş, ondan da önce 84 baharında dünyaya gelmiştir. Öncesi malumunuz, gaz ve toz bulutu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Sizce Sahnede En iyi Dans Eden Kadın Şarkıcı Kim?

arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


SosyeteAlemi.com - En Sosyetik Magazin Haber Sitesi