Müzik

Aslı Demirer Yeni Teklisi ”Sana Sakladım” ile Tüm Dijital Platformlarda

Aslı Demirer, 2014 yılında merhaba dediği solo kariyerini, yeni teklisi “Sana Sakladım” ile pekiştiriyor.

Aslı Demirer, 2014 yılında merhaba dediği solo kariyerini, yeni teklisi “Sana Sakladım” ile pekiştiriyor.

Duygusal melodileri ve güçlü şarkı sözlerini akustik ve etnik öğelerle harmanlayan sanatçı, Sana Sakladım şarkısında da bu tavrını koruyor.

Şarkının söz ve müziği Aslı Demirer ve Mert Carim’e, düzenlemesi Serkan Ölçer’e ait.

Alt yapısındaki ritmik unsurlarıyla kontrast oluşturan naif bir anlatıma sahip şarkının kayıtları 4 farklı stüdyoda tamamlandı. Klibi Bora Çifterler tarafından Kapadokya’da çekilen Sana Sakladım GTR Müzik etiketiyle 25 Ocak’ta tüm dijital platformda yerini alacak.

ŞARKI HAKKINDA

Sana Sakladım teklisi Aslı Demirer ve Mert Carim tarafından yazıldı. Aslı Demirer’in şimdiye kadar yayınladığı şarkılarında da alışılagelen,akustik ve etnik öğelerle harmanlanan çalışmanın düzenlemesi Serkan Ölçer imzası taşıyor. Alt yapısındaki ritmik unsurlarıyla kontrast oluşturan naif bir anlatımı olan şarkının kayıtları, 4 farklı stüdyoda tamamlandı.

SANA SAKLADIM KÜNYE

Söz-Müzik: Aslı Demirer&Mert Carim
Düzenleme: Serkan Ölçer
Mix-Mastering: Barış Büyük
Stüdyolar: Sarı Ev – Gtr Deney Evi – Kaydedenler Klübü – Stüdyo Can
Kayıt: Emre Nişancı – Ünal Aşkın
Asistan: Alper Anık
Geri vokaller: Aslı Demirer – Serkan Ölçer
Tuşlu Çalgılar: Serkan Ölçer
Gitarlar : Serkan Ölçer
Bas gitar: Serkan Ölçer
Davul: Bora Çifterler
Çümbüş: Mustafa İpekçioğlu – Serkan Ölçer
Yaylılar: İstanbul Strings
Fotoğraf: Doruk Seymen
Kapak tasarım: Güneş Arık
Saç: Mert Korkmaz
Makyaj: Gülhan Aydın

SANA SAKLADIM ŞARKI SÖZÜ

Ne var ne yoksa içimde
Söyledim bi biçimde
Gecenin üçünde bağırıyorum
Bak kaldım tek sözünle
Görmediğin bi yüzümle
Aşkın son közüyle ısınıyorum

Varsın yansın zaman ellerinde
Ben kafiyim gözlerinde
Kırılsın kalsın öyle sözlerinde
Ben razıyım cehenneminde

Elimde bir kalem bi parça gökyüzü
Bugün sana ağladım kapandı gönül gözü
Unutmanın yok bi çaresi yeni anladım
En acı şarkımı daha sana yazmadım
En acımı şarkımı sona sakladım
(En acı şarkımı sana sakladım)

ASLI DEMİRER KİMDİR?

Müziğe küçük yaşlarda keman eğitimiyle başlayan Aslı Demirer, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı mezunudur. İlkokul sonrası,yarı zamanlı konservatuvar eğitiminin ardından üniversitede konservatuvarı kazanıp İstanbul’a yerleşen Demirer’in profesyonel müzik hayatı da böylece başladı. Konservatuvar eğitimini sürdürürken aynı zamanda çeşitli grup ve orkestralarda keman çalıp, şarkı söyleyen Demirer; birçok sanatçıya sahnede ve albümlerinde geri vokal yaptı. Sanatçı ayrıca reklam, dizi ve sinema müzikleri yaptı ve seslendirdi.

Birçok albüm, toplama albüm, soundtrack albüm ve ortak projede konuk sanatçı olarak yer alan Aslı Demirer, işin mutfağına duyduğu ilgiden, 2-3 yıl kadar müzik stüdyolarında kayıt teknisyenliği ve vokal koçluğu da yaptı. Sinema, dizi ve reklam müzikleri yazmaya ve seslendirmeye devam eden sanatçı; 2011 yılında Türkiye’ye özellikle alternatif müzik dalında güçlü isimler katan M. Music Factory Yarışması’nda grubu ile en iyi alternatif rock kategorisinde birincilik kazandı. Müziğini kendi şarkılarından oluşan bir albüme taşımaya karar veren sanatçı, solo projeleriyle müzik yolculuğuna devam ediyor.

Who IS ASLI DEMIRER?

Asli Demirel, who started her musical education at an early age, with the violin, graduated from Istanbul Technical University Turkish Musical Devlet Conservatory. Receiving a Part-Time education at the Conservatory after leaving elementary school, she moved to Istanbul after winning the Conservatory Department Full-Time in College, which also became the beginning point of Demirel’s professional career. While continuing her education at the Conservatory, Demirel played the violin and sung for several groups and orchestras; also performed back-up vocals for many musicians on stage and album recordings. She also wrote and performed Commercial, TV Series, and Movie music.

Due to the love she has for every aspect of this career, for 2-3 years Asli worked at several music studios as a Vocal Coach and a Recording Technician; thanks to all the experience she received from all the albums, compilation albums, soundtracks, and joined projects she took partook in as a guest. While she continues to write and perform songs for the Movies, TV Series, and commercials, Asli Demirel and her group also won first place in the Alternative Rock Category at the 2011 M. Music Factory Competition; which has been known to produce strong names recently in the Alternative Music scene. Having made the decision to move her music to an album made up of her own songs, she continues her career with Solo projects.

Yorum Yap